Nowa ekipa, stary Chudy


W kwietniu 2018 roku Krzysiek Dołęgowski zapytał: „Może chcielibyście organizować Chudego?”. Jasne, że była chwila konsternacji, bo niby jak to?! Chudy, na którego trasach biegaliśmy tyle razy miałby być „nasz”?! Szok minął szybko i nie zastanawialiśmy się długo. Oczywiście chcieliśmy organizować Chudego!

Cała historia jest znacznie dłuższa, ale nie jesteśmy tutaj od pisania opowiadań. Czas na najważniejsze informacje o edycji 2019!

Chudy Wawrzyniec organizowany przez nas – ekipę znaną jako „CITY TRAIL” – na pewno nie będzie identyczny, jak ten z poprzednich lat. Mamy inny styl pracy, inny gust i inne pomysły. ALE! Chudy Wawrzyniec jest tylko jeden i nie mamy prawa (ani chęci) wprowadzać rewolucji! Jak to kilka lat temu napisała Magda Ostrowska, Chudy „nie pieści się ze sobą, jest zdeterminowany, pewny siebie, ma dzikość w oczach i nieokrzesaną moc w nogach”. Dlatego Chudy Wawrzyniec 2019 i kolejne edycje to będzie ta sama surowa impreza. Impreza z charakterem. Bez głaskania po głowie.

Co to dokładnie znaczy?

Przede wszystkim trasy i główne założenia biegów (godziny startu, limity czasu, punkty odżywcze, wyposażenie obowiązkowe, brak supportu) pozostają bez zmian. Pozostaje z nami także i-nov8 jako Partner Generalny.

Co zmienimy?

Wrócimy do pamiątkowych medali. Nie po to, żeby przyciągnąć nieprzygotowanych do startu w górach „łowców medali” (nikogo nie obrażając). Ale po to, żebyście za kilka, może kilkanaście lat, kiedy wpadnie Wam w ręce ta pamiątka, przypomnieli sobie emocje i godziny spędzone na szlakach Beskidu Żywieckiego. Żebyście przypomnieli sobie błoto, deszcz, burzę na grani, albo niemiłosierny skwar, wyschnięte wargi i spalone słońcem ramiona.

Medale na mecie nie oznaczają, że rezygnujemy z wspierania lokalnych inicjatyw. Kontynuujemy współpracę z działająca na terenie Żywiecczyzny Fundacją Braci Golec, która pomaga rozwijać muzyczne talenty, ucząc swoich podopiecznych gry na instrumentach i śpiewu góralskiego. Każdy z Was będzie miał opcję wyboru pakietu charytatywnego, a my zebraną kwotę przekażemy Fundacji.

W edycji 2019 nie będzie dystansu 100 km. Ale nie wykreślamy, go z listy tras Chudego! Wręcz przeciwnie! Chcemy, aby był to bieg unikatowy, więc będziemy organizować setkę co dwa lata. Zatem w 2019 będziecie mieć do wyboru trzy trasy: 80+, 50+ i 20 km (Mała Rycerzowa).

Widzimy się 10 sierpnia! Hucznie uczcimy święto św. Wawrzyńca!

Szmajchel i Benek (oficjalnie Piotr Książkiewicz i Piotr Bętkowski)