Najważniejsze informacje przed startem zapisów 2021


7 stycznia, godz. 19:00. To moment otwarcia zapisów do naszych imprez w 2021 roku. Zanim zechcecie wydać złotówki na biegi, warto przeczytać tego newsa. Dowiecie się z niego, co Chudy szykuje na dziesiąte urodziny (7 sierpnia), a także na poprawiny urodzin (8 sierpnia) oraz zimową rozgrzewkę (6 lutego).

Zimowy Chudy Wawrzyniec

Zacznijmy od zimowej rozgrzewki. 6 lutego zapraszamy Was w Beskid Żywiecki, do Doliny Sopotnia. Szykujemy blisko 20-kilometrową trasę startującą i kończącą się w Sopotni Wielkiej. W Wersji pesymistycznej (fatalna pogoda lub ultra ciężkie warunki), trasa będzie skrócona do 17,5 km (nie będziemy wbiegać na Pilsko).

Mapa, profil i opis trasy (kliknij)

Limit miejsc, opłaty startowe i pakiety charytatywne

Limit miejsc na zimowego Chudego to 250 osób, a opłata startowa to 139,99 zł (do 31 stycznia) i 164,99 zł od 1 lutego (w przypadku niewyczerpania limitu miejsc w I terminie zgłoszeń).

Zapisując się do biegu, będziecie mieć opcję pakietu charytatywnego (+30 zł do opłaty startowej). Wasza wpłata wesprze jedną z dwóch Fundacji, z którymi współpracujemy: Fundację Braci Golec, która zajmuje się edukacją muzyczną dzieciaków z Żywiecczyzny lub Fundację Energia Społeczna, która organizuje akcję Czyste Beskidy, a w jej ramach m.in. ploggingi, które mieliśmy okazję współprowadzić (ich celem jest bieganie połączone ze sprzątaniem beskidzkich szlaków).

Obie inicjatywy są bardzo wartościowe. Ale musicie wybrać jedną.

Dodajmy, że dzięki Waszym wpłatom w 2019 i 2020 roku, Fundacja Braci Golec zorganizowała dla swoich podopiecznych obozy górskie oraz spotkania z fizjoterapeutą.

Regulamin

Wiemy, wiemy – czytanie regulaminów nie należy do Waszych ulubionych zajęć, ale warto. Serio. Znajdziecie tam odpowiedzi na wiele nurtujących Was pytań i unikniecie rozczarowań.

Regulamin zimowej edycji Chudego Wawrzyńca 2021 (kliknij)

SIERPIEŃ 2021, CZYLI CHUDY WAWRZYNIEC, MAŁA RYCERZOWA I… PARSZYWA BENDOSZKA

50, 80, a może… 60 km?

Edycja 2021 będzie wyjątkowa. Poza Chudym Wawrzyńcem, który odbędzie się na dystansach 50/80 km, zapraszamy na nową, 60-kilometrową trasę. Parszywa Bendoszka to bieg, poprzez który chcemy pokazać drugą część trasy Chudego Wawrzyńca 80+ tym, którzy dotychczas na Wielkiej Rycerzowej zawsze skręcali w lewo, gnając do mety trasą „pięćdziesiątki”.

Chudy odbędzie się w sobotę (7 sierpnia). Zapisując się na zawody zaznaczacie dystans (50 lub 80 km), ale nie jest to Wasza ostateczna decyzja – tę podejmiecie dopiero na trasie. Bieg na dystansie 100 km odbywa się co dwa lata – najbliższa edycja – w 2022.

Parszywa Bendoszka jest zaplanowana na niedzielę (8 sierpnia). Tak – dobrze widzicie – to dzień po Chudym, więc jak komuś Chudy Wawrzyniec to za mało, może poprawić na Parszywej Bendoszce.

Mapy, profile i opisy tras:

Chudy Wawrzyniec (kliknij)
Parszywa Bendoszka (kliknij)

Mała Rycerzowa

Jeśli nie Chudy, jeśli nie Bendoszka to może Rycerzowa? Młodsza siostra Chudego niezmiennie liczy 20 km i jest idealnym dystansem dla początkujących górali, a także tych bardziej wprawionych, którzy wolą szybciej przebierać nogami. TUTAJ znajdziecie więcej szczegółów dotyczących trasy.

Limity miejsc

Na Chudego Wawrzyńca zapraszamy 900 osób (łącznie na 2 dystanse). W Parszywej Bendoszce i Małej Rycerzowej będzie mogło pobiec maksymalnie po 450 zawodników. Nie owijając w bawełnę – nie zwlekajcie z zapisami, bo limity nie są z gumy i nie przewidujemy żadnych dodatkowych miejsc.

Opłaty startowe

Wpisowe jest uzależnione od terminu rejestracji. Udział w Chudym Wawrzyńcu opłacony do 31 marca to koszt 169,99 zł, od 1 kwietnia do 31 lipca – 209,99 zł, a od 1 sierpnia – 249,99 zł. Parszywa Bendoszka kosztuje 159,99 zł w I terminie, 199,99 zł w drugim oraz 239,99 zł po 1 sierpnia.

Mała Rycerzowa kosztuje 94,99 zł do 31 maja, 109,99 zł od 1 czerwca do 31 lipca i 129,99 zł od 1 sierpnia.

Kwoty w drugim i trzecim terminie podajemy informacyjnie, bo jest ryzyko, że do tego czasu miejsc już nie będzie.

Pakiet charytatywny

Fundacja Braci Golec, która zajmuje się edukacją muzyczną dzieciaków z Żywiecczyzny na stałe już wpisała się w naszą imprezę. Dlatego również w tym roku, na naszych trasach będziecie mogli posłuchać ultra utalentowanych podopiecznych Fundacji. Drugą z lokalnych inicjatyw, którą wspieramy jest akcja Czyste Beskidy, której organizatorem jest Fundacja Energia Społeczna. W ramach akcji organizowane są m.in. ploggingi, które mieliśmy okazję współprowadzić, a których celem jest bieganie połączone ze sprzątaniem beskidzkich szlaków.

W edycji 2021 będziecie mogli wybrać, którą ze wspomnianych Fundacji chcecie wesprzeć w ramach pakietów charytatywnych (+30 zł do opłaty startowej). Obie są bardzo wartościowe. Ale musicie wybrać jedną.

Dodajmy, że dzięki Waszym wpłatom w 2019 i 2020 roku, Fundacja Braci Golec zorganizowała dla swoich podopiecznych obozy górskie oraz spotkania z fizjoterapeutą.

Opłaty startowe przeniesione z edycji 2020

W edycji 2020 nasza impreza odbyła się w zmienionej formule, dlatego mieliście możliwość przeniesienia opłaty startowej na rok 2021. Każdy, kto zdecydował się na taką opcję ma zagwarantowane miejsce, a voucher do bezpłatnego zapisu na bieg otrzyma od nas na swoją skrzynkę e-mail do 20 stycznia. Jeśli do tego dnia nie otrzymacie od nas wiadomości, koniecznie napiszcie do nas na kontakt@citytrail.pl (a wcześniej sprawdźcie dokładnie folder spam).

Zniżki wynikające ze zmian w edycji 2020

Osoby, które zrezygnowały z udziału w edycji 2020 otrzymają od nas voucher o wartości 25% ubiegłorocznej opłaty startowej, jaką wniosły.

Wśród Was są też tacy, którzy w edycji 2020 zgodzili się przesunąć termin swojego startu o tydzień (zawody były rozgrywane przez dwa weekendy). W podziękowaniu wyślemy Wam kod zniżkowy o wartości 15% opłaty startowej, którą wnieśliście w 2020.

Vouchery będą działać na bieg, na który byliście zapisani. Wyślemy je na Wasze skrzynki e-mail do 31 stycznia i będą aktywne w I terminie opłat startowych edycji 2021 (czyli do 31 marca w przypadku Chudego Wawrzyńca i do 31 maja w przypadku Małej Rycerzowej). Uwaga – tutaj nie gwarantujemy miejsca, więc jeśli zależy Wam na udziale w zawodach, nie zwlekajcie z zapisami.

Jeśli do 31 stycznia nie otrzymacie od nas wiadomości, koniecznie napiszcie do nas na kontakt@citytrail.pl (a wcześniej sprawdźcie dokładnie folder spam).

Regulamin

Wiemy, wiemy – czytanie regulaminów nie należy do Waszych ulubionych zajęć, ale warto. Serio. Znajdziecie tam odpowiedzi na wiele nurtujących Was pytań i unikniecie rozczarowań.

Regulamin ChudegoWawrzyńca, Parszywej Bendoszki i Małej Rycerzowej 2021 (kliknij)

Chudy Hulajnik

W edycji 2019 postanowiliśmy dodać do naszej imprezy zawody dla dzieci i młodzieży. Chudy Hulajnik, bo tak nazwaliśmy tę rywalizację jest w planie edycji 2021, ale szczegóły oraz zapisy udostępnimy najwcześniej w kwietniu.

fot. Piotr Dymus