Opublikowane: 15-02-2015

Trasa


Chudy Wawrzyniec jest pierwszym biegiem ultra w Polsce, na którym pojawiła się opcja wyboru czy chcesz zjechać do zajezdni szybciej, czy porywasz się na dłuższą walkę już na trasie. Przy zapisach wybierasz co prawda trasę, ale robisz to tylko informacyjnie – nie będziemy tego weryfikować. Początek jest wspólny dla wszystkich, dopiero przy Wielkiej Rycerzowej nadchodzi decydująca chwila.

Chudy Wawrzyniec 2019 zostanie rozegrany na tradycyjnych trasach. Poniżej znajdziecie ich opisy, mapy, profile i tracki GPS do ściągnięcia.

TRASA 80km+

Trasa 80+ prowadzi z Rajczy do Zwardonia, a później czerwonym i niebieskim szlakiem po granicznych grzbietach przez Wielką Raczę, Przegibek, Wielką Rycerzową, Oszust, Przełęcz Glinka, Krawców Wierch do Trzech Kopców, dalej żółtym szlakiem przez Halę Lipowską, Zapolankę do Ujsół. Uzbierało się na niej ponad 3400 metrów podejść i podbiegów. W większości prowadzi wśród lasów i po łąkach, teren wznosi się czasem tak stromo, że nawet najtwardsi będą musieli podpierać się nosem, innym razem – opada gwałtownie dając szansę na pokazanie swoich możliwości zagorzałym „downhillowcom”. Wąskie i kręte, graniczne ścieżki nie pozwalają się nudzić.

Całkowity dystans: 82704 m
Najwyższy punkt: 0 m
Wyskokość podjazdów: 0 m
Wysokość zjazdów: 0 m
Pobieranie

Profil trasy 80+:

Trasa 80 profil 2016

TRASA 50km+

Dla tych, którzy będą chcieli zmierzyć się z biegiem ultra, ale w trochę krótszej wersji – czy to ścigając się na śmierć i życie o glorię i chwałę czy próbując swoich sił po raz pierwszy – przewidzieliśmy możliwość wyboru trasy 50+ przy Wielkiej Rycerzowej.  Stąd zielonym szlakiem będziemy biec przez Muńcuł do Ujsół. Na metę.
Całkowity dystans: 52553 m
Najwyższy punkt: 0 m
Wyskokość podjazdów: 0 m
Wysokość zjazdów: 0 m
Pobieranie

Profil trasy 50+:

Trasa 50 profil 2016

Uwaga:

Chudy Wawrzyniec jest biegiem kwalifikującym do UTMB 2020. Trasa 80+ daje 4 punkty, a 50+ pozwala uzyskać 3 punkty. Każdy z uczestników dostanie w pakiecie mapę z naniesionymi trasami. Poza znaczkami szlaków, trasa będzie oznakowana, tak by trudno było się na niej zgubić i żeby nie było trzeba czytać mapy w trakcie biegu. Na trasie 80+ przygotowaliśmy dla Was dwa punkty żywieniowe, na 50+ będzie jeden punkt odżywczy. Będziecie tam mogli nabrać wody i coś zjeść. Uwaga – nie przewidujemy jednorazowych kubków.

Mapa Chudy Wawrzyniec 2017 zmiana trasy Mapa została opublikowana dzięki uprzejmości Wydawnictwa Compass z Krakowa.