Trasa


Tę opcję wprowadziliśmy jako pierwsi wśród biegów ultra. Podpatrzyliśmy ją na maratonach rowerowych, gdzie masz możliwość wyboru czy chcesz zjechać do zajezdni szybciej, czy porywasz się na dłuższą walkę. Nie musisz deklarować, którą trasę zrobisz. Początek jest wspólny dla wszystkich, dopiero przy Wielkiej Rycerzowej nadchodzi decydująca chwila.

Chudy Wawrzyniec 2018 zostanie rozegrany na tradycyjnych trasach. Poniżej znajdziecie ich opisy, mapy, profile i tracki GPS do ściągnięcia.

Plik GPX możesz pobrać poniżej profilu (pobieranie).

 
Całkowity dystans: 82704 m
Najwyższy punkt: 0 m
Wyskokość podjazdów: 0 m
Wysokość zjazdów: 0 m
Pobieranie
.
Całkowity dystans: 52553 m
Najwyższy punkt: 0 m
Wyskokość podjazdów: 0 m
Wysokość zjazdów: 0 m
Pobieranie
.

Trasa 80+ prowadzi z Rajczy do Zwardonia, a później czerwonym i niebieskim szlakiem po granicznych grzbietach przez Wielką Raczę, Przegibek, Wielką Rycerzową, Oszust, Przełęcz Glinka, Krawców Wierch do Trzech Kopców, dalej żółtym szlakiem przez Halę Lipowską, Zapolankę do Ujsół. Uzbierało się na niej ponad 3400 metrów podejść i podbiegów. W większości prowadzi wśród lasów i po łąkach, teren wznosi się czasem tak stromo, że nawet najtwardsi będą musieli podpierać się nosem, innym razem – opada gwałtownie dając szansę na pokazanie swoich możliwości zagorzałym „downhillowcom”. Wąskie i kręte, graniczne ścieżki nie pozwalają się nudzić.

 

Profil trasy 80+

Trasa 80 profil 2016

 

Dla tych, którzy będą chcieli zmierzyć się z biegiem ultra, ale w trochę krótszej wersji – czy to ścigając się na śmierć i życie o glorię i chwałę czy próbując swoich sił po raz pierwszy – przewidzieliśmy możliwość wyboru trasy 50+ przy Wielkiej Rycerzowej.  Stąd zielonym szlakiem będziemy biec przez Muńcuł do Ujsół. Na metę.

Oto profil trasy 50+

Trasa 50 profil 2016

Uwaga: Chudy Wawrzyniec będzie biegiem kwalifikującym do UTMB. Trasa 80+ daje 2 punkty (4 nowe), a 50+ pozwala uzyskać 1 punkt (czyli 3 nowe). Pracujemy nad tym!

Każdy z uczestników dostanie na starcie mapę Wydawnictwa Compass z naniesionymi trasami. Poza znaczkami szlaków, trasa będzie oznakowana, tak by trudno było się na niej zgubić i żeby nie było trzeba czytać mapy w trakcie biegu. Przygotowaliśmy dla Was dwa punkty żywieniowe, na których będziecie mogli nabrać wody i coś zjeść.

Mapa Chudy Wawrzyniec 2017 zmiana trasy

Mapa została opublikowana dzięki uprzejmości Wydawnictwa Compass z Krakowa.

 

NOWOŚĆ na 2018 rok!

Trasa 100+

profil 100+

A tak to wygląda na pliku GPX

Całkowity dystans: 103065 m
Najwyższy punkt: 1536 m
Wyskokość podjazdów: 5053 m
Wysokość zjazdów: -4998 m
Pobieranie