Trasa


Tę opcję wprowadziliśmy jako pierwsi wśród biegów ultra. Podpatrzyliśmy ją na maratonach rowerowych, gdzie masz możliwość wyboru czy chcesz zjechać do zajezdni szybciej, czy porywasz się na dłuższą walkę. Nie musisz deklarować, którą trasę zrobisz. Początek jest wspólny dla wszystkich, dopiero przy Wielkiej Rycerzowej nadchodzi decydująca chwila.

Chudy Wawrzyniec 2017 zostanie rozegrany na tych samych trasach co dotychczas. Jeśli pojawią się różnice – będą one naprawdę kosmetyczne.

A tutaj znajdziecie pliki gpx obu tras do pobrania i rekonesans Małej Rycerzowej:

Trasa 50+ (52, 3 km – track pochodzi z zegarka Gediminasa Griniusa)

Trasa 80+ (82,73 km)

Rekonesans Małej Rycerzowej zrobiony przez Anię i Roberta Celińskich.


Trasa 50 profil 2016

 

Trasa 80+ prowadzi z Rajczy do Zwardonia, a później czerwonym i niebieskim szlakiem po granicznych grzbietach przez Wielką Raczę, Przegibek, Wielką Rycerzową, Oszust, Przełęcz Glinka, Krawców Wierch do Trzech Kopców, dalej żółtym szlakiem przez Halę Lipowską, Zapolankę do Ujsół. Uzbierało się na niej ponad 3400 metrów podejść i podbiegów. W większości prowadzi wśród lasów i po łąkach, teren wznosi się czasem tak stromo, że nawet najtwardsi będą musieli podpierać się nosem, innym razem – opada gwałtownie dając szansę na pokazanie swoich możliwości zagorzałym „downhillowcom”. Wąskie i kręte, graniczne ścieżki nie pozwalają się nudzić.

Trasa 80 profil 2016

Dla tych, którzy będą chcieli zmierzyć się z biegiem ultra, ale w trochę krótszej wersji – czy to ścigając się na śmierć i życie o glorię i chwałę czy próbując swoich sił po raz pierwszy – przewidzieliśmy możliwość wyboru trasy 50+ przy Wielkiej Rycerzowej.  Stąd zielonym szlakiem będziemy biec przez Muńcuł do Ujsół. Na metę.

Uwaga: Chudy Wawrzyniec będzie biegiem kwalifikującym do UTMB. Trasa 80+ daje 2 punkty (4 nowe), a 50+ pozwala uzyskać 1 punkt (czyli 3 nowe). Pracujemy nad tym!

Każdy z uczestników dostanie na starcie mapę Wydawnictwa Compass z naniesionymi trasami. Poza znaczkami szlaków, trasa będzie oznakowana, tak by trudno było się na niej zgubić i żeby nie było trzeba czytać mapy w trakcie biegu. Przygotowaliśmy dla Was dwa punkty żywieniowe, na których będziecie mogli nabrać wody i coś zjeść.
Mapa Chudy Wawrzyniec 2016

Mapa została opublikowana dzięki uprzejmości Wydawnictwa Compass z Krakowa.