Opublikowane: 15-02-2015

Trasa


Chudy Wawrzyniec jest pierwszym biegiem ultra w Polsce, na którym pojawiła się opcja wyboru czy chcesz zjechać do zajezdni szybciej, czy porywasz się na dłuższą walkę już na trasie. Przy zapisach wybierasz co prawda trasę, ale robisz to tylko informacyjnie – nie będziemy tego weryfikować. Początek jest wspólny dla wszystkich, dopiero przy Wielkiej Rycerzowej lub na Trzech Kopcach nadchodzi decydująca chwila.

Chudy Wawrzyniec 2020 zostanie rozegrany na trzech trasach. Poniżej znajdziecie ich opisy, mapy, profile i tracki GPS do ściągnięcia.

TRASA 50km+

Dla tych, którzy będą chcieli zmierzyć się z biegiem ultra, ale w trochę krótszej wersji – czy to ścigając się na śmierć i życie o glorię i chwałę czy próbując swoich sił po raz pierwszy – przewidzieliśmy możliwość wyboru trasy 50+ przy Wielkiej Rycerzowej.  Stąd zielonym szlakiem będziemy biec przez Muńcuł do Ujsół. Na metę.


Pobierz plik GPX

TRASA 80km+

Trasa 80+ prowadzi z Rajczy do Zwardonia, a później czerwonym i niebieskim szlakiem po granicznych grzbietach przez Wielką Raczę, Przegibek, Wielką Rycerzową, Oszust, Przełęcz Glinka, Krawców Wierch do Trzech Kopców, dalej żółtym szlakiem przez Halę Lipowską, Zapolankę do Ujsół. Uzbierało się na niej ponad 3500 metrów podejść i podbiegów. W większości prowadzi wśród lasów i po łąkach, teren wznosi się czasem tak stromo, że nawet najtwardsi będą musieli podpierać się nosem, innym razem – opada gwałtownie dając szansę na pokazanie swoich możliwości zagorzałym „downhillowcom”. Wąskie i kręte, graniczne ścieżki nie pozwalają się nudzić.


Pobierz plik GPX

TRASA 100km+

Trasa 100+ to bieg dla koneserów długich i trudnych ultramaratonów. Ukończenie tego dystansu będzie nobilitacją dla każdego biegacza. W przeciwieństwie do osiemdziesiątki, czy pięćdziesiątki, droga do mety setki jest zastawiona szczytem Pilska (najwyższym w okolicy), najdłuższym podejściem (800 m w jednym kawałku), jak i ciasnym dystansem czasowym, który zepchnie większość śmiałków na krótsze dystanse.

A teraz szczegóły: od startu aż do 70 km trasa setki prowadzi tak, jak Chudy 80+, czyli: z Rajczy do Zwardonia, a później czerwonym i niebieskim szlakiem po granicznych grzbietach przez Wielką Raczę, Przegibek, Wielką Rycerzową, Oszust, Przełęcz Glinka, Krawców Wierch do Trzech Kopców, gdzie jest rozejście tras. Jeśli dotrzesz do tego miejsca maksymalnie po 11h30 od startu i będziesz czuł, że masz moc, możesz lecieć dalej na Pilsko. Na zbiegu miniesz Halę Miziową, W Sopotni Wielkiej będzie możliwość skorzystania ze sklepu (UWAGA! w edycji 2020 nie ma tam punktu odżywczego), a za nim najdłuższe z podejść – na Romankę. Dalej już tylko Hale: Rysianka oraz Lipowska i zbieg do mety w Ujsołach. Na 100 km uzbierało się 4500 m w górę.


Pobierz plik GPX

Uwaga:

Chudy Wawrzyniec 2020 jest punktowany przez ITRA (International Trail Running Association). Trasy 100 oraz 80+ dają 4 punkty, a 50+ pozwala uzyskać 3 punkty. Każdy z uczestników dostanie w pakiecie mapę z naniesionymi trasami. Poza znaczkami szlaków, trasa będzie oznakowana, tak by trudno było się na niej zgubić i żeby nie było trzeba czytać mapy w trakcie biegu. Na trasie 100+ i 80+ przygotowaliśmy dla Was dwa punkty żywieniowe, gdzie będziecie mogli się napić i najeść, a także zatankować bidony i bukłaki, na 50+ będzie jeden punkt odżywczy. Uwaga – nie przewidujemy jednorazowych kubków.