Inov-8 i Chudy


Partnerem Głównym Chudego Wawrzyńca ponownie Inov-8. Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć Wam nieco markę. Rok 2024 jest kamieniem milowym w życiu Inov-8. Brand kończy 20 lat (cóż za młodziak!) zmieniając przy okazji logo i wypuszczając na rynek 9 zupełnie nowych butów.

Inov-8 to brytyjska specjalistyczna marka produkująca głównie obuwie, odzież i akcesoria do Trailrunningu. Dodajmy, marka relatywnie młoda ale, już z bogatym doświadczeniem!

Rok 2024 jest kamieniem milowym w życiu marki Inov-8. Brand kończy 20 lat (cóż za młodziak!) zmieniając przy okazji logo i wypuszczając na rynek 9 zupełnie nowych butów.

Inov-8 wyrobił sobie markę w świecie biegów przełajowych jako producent specjalistyczny i wiarygodny. Kluczowy był 2018 r. To wtedy marka zaczęła wykorzystywać grafen, niezwykle wytrzymały materiał.

Grafen w tym przypadku dodano do podeszwy (G-GRIP) Unikatowa formuła sprawia, że podeszwy są o 50% mocniejsze, o 50% bardziej elastyczne i o 50% lepiej zniosą efekty użytkowania w porównaniu z typowymi gumowymi podeszwami wykorzystywanymi na rynku. Dla biegaczy górskich i przełajowych bardzo ważna jest przyczepność butów do podłoża. Do tej pory musieli wybierać między miękkimi i przyczepnymi, ale mniej trwałymi podeszwami, a bardziej wytrzymałymi podeszwami z twardej gumy. Te jednak są mniej przyczepne zwłaszcza na trudnym, mokrym terenie. Dzięki zastosowaniu gumy wzmacnianej grafenem możemy w końcu połączyć zalety obydwu rodzajów obuwia.

2 lata temu, w 2021 wprowadzono Grafen do podeszwy środkowej (G-FLY). Amortyzowana pianka G-FLY wzbogacona grafenem jest bardziej odporna na zużycie. Zachowuje swoją grubość i optymalny poziom zwrotu energii przez dłuższy czas.

W 2024 do oferty wchodzi 9 całkowicie nowych modeli opartych na nowej piance Powerflow PRO, która wychodzi naprzeciw aktualnym potrzebom rynku. Nowe modele będą przeznaczone na różne rodzaje terenu, od miękkich po twarde szlaki. Nowa kolekcja będzie obejmować nowe dopasowania i aż 3 szerokości cholewek!

Marka słynie także z niezwykle lekkiej i innowacyjnej odzieży. Produkty są bardzo techniczne, wyposażone w nieprzemakalne i oddychające membrany i spełniają wymagania najbardziej wymagających biegaczy ultra, którzy potrzebują maksymalnej ochrony przed niekorzystnymi a wręcz ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

W kolejnym materiale uchylimy Wam rąbka tajemnicy i pokażemy pierwsze nowości na 2024.