inov-8 głównym sponsorem Chudego


inov-8 od pierwszej edycji towarzyszy organizacji Chudego. Funduje nagrody, wspiera organizatorów i samego Chudego.

Co roku najszybsi biegacze otrzymują bony w sumie na 12 000 zł.

Książki od Galaktyki
Wnikliwy obserwator zauważy, że na tegorocznej grafice jest narysowany (choć z pominięciem logotypu) klasyczny but terenowy angielskiej marki – x-talon 212.

Chudy nie jest gadżeciażem i zajeżdża buty aż do krańcowego rozpadu, dlatego na obrazku ma ciągle starszą wersję kolorystyczną – z wiosny zeszłego roku. Wierzymy, że do sierpnia nadal będzie w tych laczkach śmigać.

X-talon 212 w momencie wprowadzenia na rynek w 2009 roku był najlżejszym butem trailowym na świecie. Pierwsza wersja ważyła 'tytułowe’ 212 gramów i na tle dostępnego wówczas sprzętu była niesamowicie wychudzona i ektremalnie agresywna. Z czasem i u innych producentów pojawiły się podobne konstrukcje, bo coraz więcej biegaczy zaczęło sobie cenić niską wagę i prostą konstrukcję terenówek. x-talon 212 nie ma siatki, przez co bardzo trudno go zniszczyć. Nie ma się co podrzeć. Guma jest bardzo przyczepna i jeśli biega się w tym bucie po szlakach (jak Chudy), to żyje długo. Ponad gumą pianki jest niewiele, by nie zaburzać stabiliności w trudnym terenie. Gdy skacze się po korzeniach – im bliżej stopy trzymają się gruntu, tym lepiej. Tym trudniej o skręcenie kostki i łatwiej wyczuć naturę podłoża.

 

Na zdjęciu najnowsza wersja kolorystyczna – technicznie nie różni się od tego co ma na sobie 'obrazkowy’ Chudy. Dla osób z szerszymi stopami jest też specjalna wersja robiona na większym „kopycie”. But w teren powinien być wąski by stopa nie latała wewnątrz na lewo i prawo, ale dla niektórych opcja wąska jest po prostu za wąska.

mon_pl_Buty-inov-8-x-talon-212-kolekcja-AW15-wersja-waska-Meskie--2019_1 mon_pl_Buty-inov-8-x-talon-212-kolekcja-AW15-wersja-waska-Meskie--2019_2

 

Szczegóły odnośnie butów znajdziecie na www.inov-8.pl

 

Ale skupcie się na trenowaniu, bo nawet najlepsze buty nie przeniosą Was przez trasę. A my jak zobaczymy Was w sprzęcie konkurencji to nie odmówimy nakarmienia na punkcie żywieniowym.