Chudy Wawrzyniec i Mała Rycerzowa SOLO


Chudy Wawrzyniec 2020 odbędzie się. Do zawodów jeszcze 13 tygodni, więc niewykluczone, że bieg będziemy mogli zorganizować w klasycznej formule. Jeśli jednak nie będzie takiej możliwości mamy wersję alternatywną.

Chudy Wawrzyniec SOLO i Mała Rycerzowa SOLO, czyli bieg indywidualny – między 7 a 16 sierpnia. Start w Rajczy w dowolnym momencie dnia lub nocy. Meta – dokładnie taka, jak zaplanowaliśmy – tuż za mostem w Ujsołach. Będziemy na Was czekać z medalami, gratulacjami i poczęstunkiem. BĘDZIEMY tam dla Was. Przez 10 dni.

Chcemy uniknąć pojawienia się większych grup w jednym dniu, dlatego przygotujemy zapisy na konkretny dzień (między 7 a 16 sierpnia). Trasa nie będzie oznaczona (poza metą, postaramy się oznaczyć także start), więc każdy będzie miał obowiązek posiadania zegarka z wgranym trackiem biegu. Wchodzi w grę także bieg z osobą, która go posiada. Stając na starcie trzeba będzie wysłać do nas SMS, a po zakończeniu biegu udostępnić ślad swojego startu w naszym panelu zapisów. Planujemy przygotowanie punktów odżywczych, ale szczegóły jeszcze dopracowujemy, więc o tym poinformujemy w kolejnym komunikacie.

Decydując się na udział w Chudym Wawrzyńcu lub Małej Rycerzowej w wersji SOLO od poniedziałku do czwartku (10-13 sierpnia) zapewniacie sobie 15% zniżki na kolejną edycję.

Osoby, które nie zdecydują się na start w wersji SOLO będą miały kilka możliwości:

  • przeniesienie opłaty startowej na kolejny rok;
  • przeniesienie opłaty startowej na inną osobę;
  • zwrot opłaty startowej: 75% przelewem na konto + 25% w voucherze na nasze przyszłe imprezy.

Tegoroczna edycja to również Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Dystansie Ultra (na trasie 80 km). Tutaj bieg indywidualny nie wchodzi w grę, więc plan jest taki, że maksymalna liczba zawodników, którzy będą mogli wziąć udział w MP to 50 osób. Start odbędzie się 8 sierpnia, o godz. 4:00. Ta wersja jest uzależniona od tego, jak będą wyglądały kolejne etapy znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Oczywiście dzisiaj nie jesteśmy w stanie podjąć ostatecznych decyzji. Przedstawiliśmy naszą koncepcję, żebyście wiedzieli, na czym stoicie – nie wyobrażamy sobie, że zwlekamy z informacjami do ostatnich tygodni. Pamiętajcie jednak, że na dzisiaj to plan awaryjny – NADAL liczymy, że Chudy Wawrzyniec i Mała Rycerzowa 2020 odbędą się w tradycyjnej formule.

Uzupełniając informacje przypominamy, że zapisy na Małą Rycerzową trwają, a najniższy próg opłaty startowej (89,99 zł) obowiązuje o miesiąc dłużej – do końca maja.

fot. Karolina Krawczyk