PDS_20170812_1021

Zapisy na 7. edycję Chudego Wawrzyńca już 15 lutego!

Już za chwilę ruszają zapisy na 7. edycję prawdopodobnie najbardziej nieprzewidywalnego pogodowo ultramaratonu w Polsce. Cieszymy się, że będziemy Was gościć w Beskidzie Żywieckim już po raz siódmy. Start tradycyjnie w Rajczy o 4 nad ranem, meta w Ujsołach, na kultowym już mostku przy amfiteatrze. Tradycyjnie też – nie mamy zielonego pojęcia jaka będzie aura […]


Damska koszulka Chudy Wawrzyniec 2017

Koszulki Chudy Wawrzyniec 2017

Można już zamówić koszulki Chudy Wawrzyniec 2017 w sklepie napieraj.pl, z dostawą na stoisko sklepu w bazie zawodów w piątek.


Warianty do sprawdzenia

Niewielka zmiana trasy Chudego Wawrzyńca 2017!

Uwaga! W tegorocznej edycji jest mała zmiana trasy! Gmina Rajcza w pocie czoła pracuje nad tym żeby mieszkańcom było lepiej i w wakacje buldożery, spychacze i panowie z łopatami opanują fragment drogi, którym biegaliśmy jak dotąd rok w rok. Oni sobie będą kopać i spychać, a my pobiegniemy odrobinkę naokoło.


Chudy Wawrzyniec 2015 meta

Chudy Wawrzyniec – jaki był, jest i będzie?

Przed nami już 6. edycja Chudego Wawrzyńca. Przez te parę lat na polskim biegowym podwórku sporo się zmieniło. Chudy był jedną z pierwszych imprez ultra po wyznaczonej trasie, otwartą na debiutantów, pierwszą z możliwością wyboru dystansu już podczas biegu. Chudy Wawrzyniec narodził się podczas jednego z treningów, na które wybraliśmy się z Krzyśkiem spędzając wczesną […]


UTMB2017

Chudy Wawrzyniec 2017 biegiem kwalifikującym do UTMB

Tegoroczna edycja Chudego Wawrzyńca (tradycyjnie już) zapewni uczestnikom punkty kwalifikujące do UTMB. Dłuższa ponad 80-kilometrowa trasa daje 4 punkty, krótsza 50-kilometrowa – 3 punkty. Życzymy powodzenia w losowaniu na UTMB!


Squeezy_zbliżenie

Sportowe smakołyki od Squeezy

W tym roku Chudego Wawrzyńca energią doładuje Squeezy. Batoniki, żele (tradycyjne i w płynnej formie) oraz sportowe pićku znajdziecie na punktach żywieniowych – na Przegibku i Przełęczy Glinka. Coś smakowitego znajdziecie też w pakietach startowych, również dla uczestników Małej Rycerzowej.


Partnerom dziekujemy

Dziękujemy!

Chudy Wawrzyniec 2016 przechodzi do historii. Podczas jubileuszowej, piątej edycji mieliśmy okazję przypomnieć sobie jak było podczas tej pierwszej. Deszcz, mgła, chłód i błoto, znacznie większe zainteresowanie herbatą niż piwem i drożdżówkami niż owocami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy nie wystraszyli się pogody i tłumnie przybyli do Rajczy na start. Dziękujemy również naszym partnerom, bez których ten bieg nie byłby taki sam…


Chudy Wawrzyniec Profil 80 z informacjami

Nowiutkie profile tras pełne informacji! Plus trasy na GPS

Przedstawiamy świeżutkie profile tras 80+ i 50+, z naniesioną całą masą informacji. Profil to niezwykle użyteczna rzecz pozwalająca kontrolować swoje postępy (nie będą on-line) i przypominająca o tym, gdzie należy się spodziewać trudności albo – punktów żywieniowych.


Pokojowy Patrol

Pokojowy Patrol na Chudym Wawrzyńcu już po raz piąty!

Z radością donosimy, że Pokojowy Patrol znowu będzie z nami w piątej już edycji Chudego Wawrzyńca! To ludzie, których zna chyba każdy, kto pojechał na Przystanek Woodstock, albo wyszedł z domu podczas styczniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas biegu będą do Waszej dyspozycji – można zadawać im pytania, prosić o pomoc.