Komunikat techniczny Zimowego Chudego Wawrzyńca 2023


Startujesz w zimowej odsłonie Chudego? Koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami. Znajdziesz w nim najważniejsze informacje dotyczące naszej zimowej trasy zebrane w jednym miejscu – dowiesz się m.in. o wyposażeniu obowiązkowym, znakowaniu trasy oraz jedzeniu na punktach żywieniowych i na mecie.

Warunki na trasie

Prognozy wskazują na utrzymanie się do końca tygodnia stabilnej pogody ze śladowymi opadami śniegu. Śnieg w Beskidach jest, ale warunki są dobre i wszystko wskazuje na to, że biegniemy dłuższą wersją trasy – z Pilskiem (19,2 km, ok. 1250 m up). Co więcej wiemy z prognoz? Do końca tygodnia na pewno czekają nas temperatury poniżej zera. W sobotę w partiach szczytowych do -9st C (odczuwalna niższa). Wiatr z kierunku północno-wschodniego, prędkość ok. 25 km/h (w porywach silniejszy).

Wyposażenie obowiązkowe

Jesteście zobowiązani do posiadania w trakcie biegu:

  • kurtki wodoodpornej z długim rękawem – zalecana kurtka z kapturem;
  • długich spodni lub leginsów;
  • czapki (zakrywającej uszy);
  • rękawiczek wodo- lub wiatroodpornych;
  • pojemnika na napoje o dowolnej pojemności (kubek, bidon, softflask) – na punktach odżywczych nie zapewniamy kubków jednorazowych;
  • działającego telefonu komórkowego z kartą SIM i naładowaną baterią, w taki sposób który zagwarantuje, że telefon będzie działał przez całą rywalizację;
  • dowodu osobistego lub paszportu;
  • folii NRC;
  • numeru startowego i chipa do pomiaru (które będą w pakiecie startowym);
  • chusty umożliwiającej zasłonięcie ust oraz nosa.

WAŻNE!

Na punktach kontrolnych oraz mecie biegu możliwa jest weryfikacja wyposażenia obowiązkowego, a brak każdego z elementów skutkować będzie min. 15-minutową karą czasową.

Z uwagi na bezpieczeństwo zawodnik nieposiadający pełnego wyposażenia obowiązkowego może zostać zdyskwalifikowany i zdjęty z trasy biegu.

Harmonogram

Piątek (27 stycznia 2023):

18:00 – 22:00 – praca Biura Zawodów w Sopotni Wielkiej (Ośrodek Górski „Kordon”: https://goo.gl/maps/eFEqTi7q3CfdWG1n8);
18:00 – 22:00 – praca naszego sklepiku – znajdziecie w nim gadżety oraz nakładki z kolcami na buty.

Sobota (28 stycznia 2023):

08:00 – 09:15 – praca Biura Zawodów w Sopotni Wielkiej (Ośrodek Górski „Kordon”: https://goo.gl/maps/eFEqTi7q3CfdWG1n8);
08:00 – 09:15 – praca naszego sklepiku – znajdziecie w nim gadżety oraz nakładki z kolcami na buty;
08:45 – 10:00 – praca depozytu;
10:00 – start biegu Zimowy Chudy Wawrzyniec (Ośrodek Górski „Kordon”: https://goo.gl/maps/eFEqTi7q3CfdWG1n8);
11:40 – 12:15 – przewidywana godzina dotarcia do mety zwycięzcy Zimowego Chudego Wawrzyńca;
12:00 – 12:30 – przewidywana godzina dotarcia do mety zwyciężczyni Zimowego Chudego Wawrzyńca;
12:00 – 16:00 – praca depozytu;
12:00 – 16:30 – praca bufetu;
14:00 – dekoracja zwycięzców – 6 kobiet i 6 mężczyzn (nagrody fundują inov-8 oraz Garmin);
15:30 – zamknięcie mety.

Dodatkowe zapisy

W biurze zawodów będzie możliwość zapisania się do biegu. Opłata startowa  to 189,90 zł.

Odbiór pakietu w czyimś imieniu

Będzie możliwość odbioru pakietu w czyimś imieniu, ale wyłącznie w przypadku osób, które nie wystartują. Będzie to opcja odbioru pakietu bez numeru startowego i chipa do pomiaru czasu. Odbiór będzie możliwy wyłącznie z wydrukowanym UPOWAŻNIENIEM (pobierz).

Parkingi

Parkowanie aut to w Dolinie Sopotnia trudny temat (dzięki współpracy z Gminą Jeleśnia będziemy starać się, aby było najlepiej jak to możliwe), ale w okolicy jest kilka miejsc wyznaczonych na parkingi. Najbliższy parking (przy Kapliczce) znajduje się ok. 400m od biura zawodów/startu i mety. Kolejny jest 200m dalej (najbliższa droga do biura prowadzi przez mostek). A trzeci, który proponujemy to odległość ok. 1 km od Kordonu (parking znajduje się na niebieskim szlaku, na przystanku autobusowym – jest tam zakaz parkowania, ale nie dotyczy weekendów). Nie będzie możliwości wjazdu bezpośrednio w okolice biura zawodów, startu i mety. Ważna rzecz – droga prowadząca do Ośrodka nie jest oświetlona, więc jeśli przyjeżdżacie do nas w piątek lub będziecie wyjeżdżać w sobotę po zmroku – pamiętajcie o zabraniu czołówek/latarek.

Depozyt

Będzie możliwość zostawienia swoich rzeczy w depozycie zlokalizowanym w Ośrodku „Kordon”. Depozyt będzie działać od godz. 08:45 – 09:50 i 12:00-16:00.

Toalety na starcie

W Ośrodku „Kordon” będą dostępne 4 toalety. Biorąc pod uwagę kameralność biegu, nie jest to mało, ale jeśli planujecie dłuższe wizyty prosimy o uwzględnienie ograniczonej liczby toalet na starcie w swoich planach i ew. skorzystanie z toalety w miejscu noclegu.

Znakowanie trasy

Trasa będzie oznaczona czerwoną taśmą Fundacji Krok do Natury oraz na odsłoniętych fragmentach trasy – chorągiewkami znanymi z zawodów skiturowych. Osobom, które mają taką możliwość zalecamy wgranie do zegarków tracka – znajdziecie go w zakładce TRASA (pamiętajcie o wybraniu wersji trasy z Pilskiem).

Numery startowe i punkty kontrolne

Na trasie będziemy prowadzić kontrole zawodników na dwa sposoby: elektronicznie (chipy mocowane do butów) lub ręcznie (spisywanie numerów przez sędziów).

Przypominamy, że numery startowe należy umieścić z przodu w sposób widoczny, tak by sędziowie na punktach kontroli ręcznej byli w stanie odczytać numer startowy. Osoby z zasłoniętymi numerami mogą być zatrzymywane przez sędziów do momentu, gdy numer zostanie umieszczony na wierzchu.

Limity czasu na punktach kontrolnych

  • Punkt 1 – okolice Schroniska na Rysiance (punkt odżywczy) – ok. 6,4 km – otwarcie godz. 10:15, zamknięcie godz. 12:00
  • Punkt 2 – okolice GOPR-ówki przy Schronisku na Hali Miziowej (punkt odżywczy) – ok. 14,8 km – otwarcie godz. 11:00, zamknięcie godz. 14:30.

Pominięcie któregoś z punktów może skutkować karą czasową lub dyskwalifikacją.

Limit czasu na mecie to godz. 15:30.

Telefony alarmowe

Na numerach startowych znajdziecie namiar do osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie medyczne – mamy nadzieję, że nie będziecie musieli z nich korzystać, ale w razie potrzeby pamiętajcie, że ten numer macie cały czas przy sobie. Dodatkowo na numerze startowym będzie również miejsce na podanie kontaktu ICE – pamiętajcie, by go wpisać.

Numery alarmowe, warto też zawczasu wpisać do swojej komórki.

+48 510 649 179 – pomoc medyczna

+48 784 483 813 – Piotr Książkiewicz (Szmajchel) – dyrektor zawodów

+48 506 657 471 – Piotr Bętkowski (Benek) – meta

+48 691 821 242 – Justyna Grzywaczewska – meta/biuro zawodów

W przypadku rezygnacji i zejścia z trasy prosimy o informację do Piotrka Książkiewicza: 784 483 813 (sms z numerem startowym lub telefon).

Warto wklepać do komórki także numery ratunkowe w górach: 601 100 300 (GOPR), a także ściągnąć aplikację RATUNEK (ANDROID / iPhone).

Punkty żywieniowe

Pierwszy punkt odżywczy będzie zlokalizowany w Bacówce przy Schronisku na Rysiance. Drugi – w GOPR-ówce przy Schronisku na Hali Miziowej.

Na punktach odżywczych będą dostępne:

  • ciepły izotonik;
  • ciepła herbata;
  • woda;
  • banany;
  • przekąski: precelki/paluszki z solą, daktyle oraz: drożdżówki na punkcie przy Schronisku na Rysiance i ciastka na Hali Miziowej

Na mecie będziecie mogli zjeść coś konkretniejszego. Posiłek regeneracyjny to makaron z sosem pomidorowym, cebulą, czosnkiem, suszoną bazylią, prażonym słonecznikiem i kurczakiem lub makaron z sosem pomidorowym, cebulą, suszoną bazylią, prażonym słonecznikiem, ciecierzycą i groszkiem.

Posiłek będzie wydawany w godz. 12:00 – 16:30 na podstawie numeru startowego.

Na mecie będzie także bufet z wodą, izotonikiem, herbatą oraz owocami, drożdżówkami i proteinowymi batonami Sztanga od Zmiany Zmiany.

Na punktach odżywczych (a także na mecie) NIE będzie plastikowych kubków, co oznacza, że musicie mieć swoje pojemniki na wodę/izotonik/herbatę.

Na Chudym sortujemy śmieci!

To, że nie śmiecimy na szlakach i zabieramy do plecaka/kieszeni wszystkie opakowania po żelach, batonach itd. jest jasne, jak słońce. Ale idziemy krok dalej. Przygotujemy oddzielne pojemniki na różne rodzaje śmieci, więc mamy prośbę o uwagę podczas wrzucania śmieci do kosza. Sortowanie śmieci na co dzień jest dla nas czymś oczywistym, dla wielu z Was pewnie też, więc mamy nadzieję, że i na Chudym pójdzie nam gładko.

Kibicowanie na trasie

Osoby towarzyszące zachęcamy do wybrania się na wycieczkę w góry i kibicowanie Biegaczom! A wśród kibiców będą lokalni muzycy, którzy będą umilać Wam zawody grając na dudach. A to dzięki współpracy z Fundacją Górom.

Noclegi w Ośrodku Górskim „Kordon”

Osoby, które będą nocować w Ośrodku Górskim „Kordon” mają możliwość zakwaterowania od piątku (27 stycznia), od godz. 16:00 do niedzieli (29 stycznia), do godz. 12:00. Dodamy, że nasza ekipa będzie nocować w Ośrodku i poza tym, że zorganizujemy dla Was zawody, które zapamiętacie na długo, mamy zamiar spędzić tam świetny weekend.

Dodatkowe info

Zorganizowana pomoc z zewnątrz (support) jest niedozwolona – dotyczy to także punktów odżywczych.

Na Chudym nigdy nie było, nie ma i nie będzie przepaków.

Nie ma zakazu używania kijów.

Pamiętajcie, by na mecie oddać chipy do pomiaru czasu.

Obsługą fotograficzną zajmą się: Katarzyna Gogler, Mateusz Stodolski, Paweł Zając i Michał Loska.

fot. Katarzyna Gogler