Najważniejsze informacje o letniej edycji 2022


Od 30 grudnia trwają zapisy do naszych letnich imprez w 2022 roku. Oczywiście wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w regulaminie, ale w tym newsie zebraliśmy to, co zapewne interesuje Was najbardziej (nas by interesowało, gdybyśmy startowali). W treści przypominamy też o zimowej edycji, która już 22 stycznia.

ZIMOWY CHUDY WAWRZYNIEC

22 stycznia zapraszamy Was w Beskid Żywiecki, do Doliny Sopotnia. Szykujemy blisko 20-kilometrową trasę startującą i kończącą się w Sopotni Wielkiej. W wersji pesymistycznej (fatalna pogoda lub ultra ciężkie warunki), trasa będzie skrócona do 17,5 km (nie będziemy wbiegać na Pilsko). Jak zapewne pamiętacie pandemia pokrzyżowała nasze plany w 2021, więc będzie to pierwsza edycja zimowej odsłony Chudego.

Mapa, profil i opis trasy (kliknij)

Limit miejsc, opłaty startowe i pakiety charytatywne

Limit miejsc na zimowego Chudego to 250 osób, a opłata startowa to aktualnie 189,90 zł.

Zapisując się do biegu, będziecie mieć opcję pakietu charytatywnego (+30 zł do opłaty startowej). Wasza wpłata wesprze jedną z dwóch Fundacji, z którymi współpracujemy: Fundację Braci Golec, która zajmuje się edukacją muzyczną dzieciaków z Żywiecczyzny lub Fundację Energia Społeczna, która organizuje akcję Czyste Beskidy, a w jej ramach m.in. ploggingi, które mieliśmy okazję współprowadzić (ich celem jest bieganie połączone ze sprzątaniem beskidzkich szlaków).

Obie inicjatywy są bardzo wartościowe. Ale musicie wybrać jedną.

Regulamin

Wiemy, wiemy – czytanie regulaminów nie należy do Waszych ulubionych zajęć, ale warto. Serio. Znajdziecie tam odpowiedzi na wiele nurtujących Was pytań i unikniecie rozczarowań.

Regulamin zimowej edycji Chudego Wawrzyńca 2022 (kliknij)

SERPNIOWE CHUDOWAWRZYŃCOWE BIEGANIE

50, 80, a może… 100 km?

W edycja 2022 macie do wyboru trzy trasy – 50, 80 lub 100 km. „Setka” jest rozgrywana co dwa lata, więc jeśli nie teraz (czytaj: w 2022), to kolejna okazja do sprawdzenia się na naszej sytej 100-kilometrowej trasie będzie dopiero w 2024 roku.

Chudy odbędzie się w sobotę (13 sierpnia). Zapisując się na zawody zaznaczacie dystans (50, 80 lub 100 km), ale nie jest to Wasza ostateczna decyzja – tę podejmiecie dopiero na trasie. Mapy, profile i opisy tras: Chudy Wawrzyniec (kliknij).

Na trasie 80+ po raz trzeci już odbędą się Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie. Rejestracja jest tutaj dwuetapowa. Po pierwsze trzeba zgłosić się do udziału w Chudym w naszym panelu zapisów. Po drugie należy dokonać zgłoszenia poprzez panel PZLA (po uruchomieniu rejestracji przez Związek poinformujemy Was o tym fakcie).

Zwolnienia z opłaty i zniżki dla zawodników elity

Zawodnicy legitymujący się określonymi wskaźnikami ITRA mają możliwość skorzystania z obniżonej opłaty startowej lub całkowitego zwolnienia z opłaty startowej – dotyczy to zarówno Chudego, jak i Małej Rycerzowej:

  • wskaźniki dające możliwość zwolnienia z opłaty startowej:
   • dla mężczyzn – liczba punktów równa lub wyższa: 780;
   • dla kobiet – liczba punktów równa lub wyższa: 690;
  • wskaźniki dające możliwość skorzystania z 50% rabatu na opłatę startową:
   • dla mężczyzn – liczba punktów między 750, a 779;
   • dla kobiet – liczba punktów między 640, a 689;
  • zawodnicy spełniający powyższe kryteria mogą skorzystać z możliwości:
   • do dnia 30 czerwca 2022 – zwolnienia z opłaty startowej;
   • od dnia 1 lipca 2022 – obniżenia opłaty startowej do wysokości pierwszego progu (169,99zł dla Chudego Wawrzyńca i 94,99zł dla Małej Rycerzowej);
   • aby skorzystać z powyższych możliwości należy skontaktować się z nami mailowo: kontakt@krokdonatury.pl;
  • decydujący o zakwalifikowaniu do danej grupy jest wskaźnik „general” w dniu zgłoszenia chęci startu.

Mała Rycerzowa

Jeśli nie Chudy, to może młodsza siostra Chudego – licząca 20 km Mała Rycerzowa? To  idealny dystans dla początkujących górali, a także tych bardziej wprawionych, którzy wolą szybciej przebierać nogami. TUTAJ znajdziecie więcej szczegółów dotyczących trasy. Rywalizację na tej trasie zaplanowaliśmy na 14 sierpnia (dzień po Chudym).

Limity miejsc

Na Chudego Wawrzyńca zapraszamy 900 osób (łącznie na 3 dystanse). W Małej Rycerzowej będzie mogło pobiec maksymalnie 450 zawodników. Nie owijając w bawełnę – nie zwlekajcie z zapisami, bo limity nie są z gumy i nie przewidujemy żadnych dodatkowych miejsc.

Opłaty startowe

Wpisowe jest uzależnione od terminu rejestracji. Udział w Chudym Wawrzyńcu opłacony do 31 stycznia to koszt 169,99 zł, od 1 lutego do 31 marca – 189,99 zł, od 1 kwietnia do 31 lipca – 209,99 zł, a od 1 sierpnia – 249,99 zł.

Progi cenowe Małej Rycerzowej to odpowiednio: 94,99 zł, 109,99 zł, 129,99 zł oraz 149,99 zł.

Kwoty w trzecim i czwartym terminie podajemy informacyjnie, bo jest ryzyko, że do tego czasu miejsc już nie będzie.

Pakiet charytatywny

Fundacja Braci Golec, która zajmuje się edukacją muzyczną dzieciaków z Żywiecczyzny na stałe już wpisała się w naszą imprezę. Dlatego również w tym roku, na naszych trasach będziecie mogli posłuchać ultra utalentowanych podopiecznych Fundacji. Drugą z lokalnych inicjatyw, którą wspieramy jest akcja Czyste Beskidy, której organizatorem jest Fundacja Energia Społeczna. W ramach akcji organizowane są m.in. ploggingi, które mieliśmy okazję współprowadzić, a których celem jest bieganie połączone ze sprzątaniem beskidzkich szlaków.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, w edycji 2022 będziecie mogli wybrać, którą ze wspomnianych Fundacji chcecie wesprzeć w ramach pakietów charytatywnych (+30 zł do opłaty startowej). Obie są bardzo wartościowe. Ale musicie wybrać jedną.

Dodajmy, że dzięki Waszym wpłatom w 2019, 2020 i 2021 roku, Fundacja Braci Golec zorganizowała dla swoich podopiecznych obozy górskie oraz spotkania z fizjoterapeutą.

Regulamin

Wiemy, wiemy – czytanie regulaminów nie należy do Waszych ulubionych zajęć, ale warto. Serio. Znajdziecie tam odpowiedzi na wiele nurtujących Was pytań i unikniecie rozczarowań.

Regulamin ChudegoWawrzyńca i Małej Rycerzowej 2022 (kliknij)

Chudy Hulajnik

W edycji 2019 postanowiliśmy dodać do naszej imprezy zawody dla dzieci i młodzieży. Chudy Hulajnik, bo tak nazwaliśmy tę rywalizację jest w planie edycji 2022, ale szczegóły oraz zapisy udostępnimy najwcześniej w kwietniu.

fot. Piotr Dymus