Zrobiliśmy Chudego!


Chudy Wawrzyniec 2020 to już historia. Historia, którą napisaliśmy pod dyktando pandemii, ale jak się okazuje nie taki diabeł straszny. Dziękujemy Wam podwójnie – za obecność i za respektowanie covidowych zasad. Jesteśmy z Was dumni! 

Do mety dotarło 894 Biegaczek i Biegaczy – ogromne brawa dla Was! Każdego z trzech dni rywalizacji warunki były upalne, ale dzięki temu porównywalne. Wiemy, że łatwo nie było (delikatnie mówiąc). Nie wszystkim udało się dotrzeć do mety w Ujsołach – nie martwcie się – nie od dziś wiadomo, że Chudy jest charakterny, ale gościnny i zaprasza Was za rok, dwa, trzy…

Celowo trochę wybiegliśmy w przyszłość, bo chcemy, żebyście wiedzieli, że kolejne edycje przed nami. Ten rok pokazał, że możemy pokonać wiele przeszkód. Że zdrowy rozsądek, zaangażowanie i pasja to zestaw, który daje nam możliwość funkcjonowania w czasach, w jakich przyszło nam żyć. Jest ryzyko, że „normalność” nie wróci za szybko, więc tym cenniejsze są doświadczenia, jakie zebraliśmy podczas tegorocznej edycji.

Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy pracowali i pomagali przy organizacji Chudego Wawrzyńca 2020! Nie sposób wymienić każdego z imienia i nazwiska, bo Ekipa organizacyjna składała się z wielu osób, które dołączały do nas spontanicznie i bezinteresownie. To było coś niesamowitego!  <3 Z każdym rokiem Chudy ma mocniejszą łydę, dzięki Wam!

Ogromne podziękowania dla Gmin Ujsoły i Rajcza, wszystkich Instytucji zaangażowanych w organizację Chudego, a szczególnie dla Gok Ujsoły i CKiS Rajcza – za wsparcie, za otwarte głowy i serca. Dzięki Wam kilkaset osób z całej Polski poznało sporą część beskidzkich szlaków i jesteśmy przekonani, że większość z nich wróci tu nie raz.

Dziękujemy Mieszkańcom Rajczy, którzy znosili nasze starty w środku nocy i Mieszkańcom Ujsoł, którym przez trzy dni puszczaliśmy pod oknami nasz chudowawrzyńcowy serial.

Do zaś!

Wyniki Chudego Wawrzyńca i Małej Rycerzowej 2020

fot. Piotr Dymus