Zimowy Chudy Wawrzyniec – zapisy wystartowały!


28 stycznia 2023 zapraszamy Cię na zimowe wydanie Chudego. 19 km ze startem i metą w Sopotni Wielkiej. Może być na tyle zimowo, że trasę skrócimy o Pilsko. Wtedy zostanie 17,5 km górskiej przygody. Przygody, bo jeśli trasa będzie skrócona to na pewno nie z byle jakiego powodu. Zapisy ruszyły.

Nieco więcej o trasie. Zimowy Chudy Wawrzyniec w wersji optymistycznej zakłada wbieg na polski szczyt Pilska (1534 m). Dystans to nieco ponad 19 km (+1250m). Jeśli warunki nie będą sprzyjać (czytaj: będzie niebezpiecznie), trasa będzie skrócona do 17,5 km (+1070m).

Start zaplanowaliśmy na godz. 10:00 w okolicy ośrodka „Kordon” w Sopotni Wielkiej. Tam też będzie zlokalizowana meta. Tym samym zapraszamy do doliny, której być może jeszcze nie odwiedziłaś/łeś. No chyba, że masz na koncie setkę podczas letniego Chudego, bo zimowa trasa częściowo pokrywa się z najdłuższym dystansem naszej imprezy.

Pierwsze kilometry prowadzą na Rysiankę (pierwszy punkt odżywczy). Pobiegniemy poza szlakiem znanym z letnich wędrówek, czy treningów. Z Rysianki polecimy na Trzy Kopce, Palenicę, Munczolik. Kolejny fragment to ten, który jest niewiadomą – albo wbieg na Pilsko, albo bieg prosto do schroniska na Hali Miziowej, gdzie zlokalizowany będzie drugi punkt odżywczy.

Z Hali Miziowej ruszysz na Halę Jodłowcową, podejdziesz na Buczynkę, a dalej będzie już tylko długi, dość stromy zbieg do mety. Limit czasu to 5,5h (w wersji skróconej – 5h).

Jeszcze więcej o trasie.

Jak zawsze przed dokonaniem rejestracji zalecamy przeczytanie REGULAMINU (kliknij). To umowa między nami, a wiadomo, że umowę przed podpisaniem dobrze najpierw przeczytać.

Link do zapisów – TUTAJ.

fot. Katarzyna Gogler