Komunikat techniczny inov-8 Muńcuł Vertical 2023


Komunikat techniczny inov-8 Muńcuł Vertical. Znajdziecie w nim najważniejsze informacje dotyczące naszej nowej trasy zebrane w jednym miejscu – dowiecie się m.in. jak będzie funkcjonować biuro zawodów oraz jak dotrzeć na start. 

Na wstępnie chcemy, żeby wybrzmiało, że organizacja Chudego nie byłaby możliwa gdyby nie uprzejmość Włodarzy Gmin Ujsoły oraz Rajcza, za którą już dzisiaj dziękujemy!

Modyfikacja trasy inov-8 Muńcuł Vertical

Pewnych kwestii nie przeskoczymy. Przebieg trasy verticala na Muńcuł z ideą 1 km i ponad 400m up jest nie do odtworzenia. W tym roku otrzymaliśmy zgodę na organizację zawodów pod warunkiem zmiany trasy. I tak mamy niespełna 3 km i 360 m up. Startujemy z Doliny Danielki od razu na niebielskim szlaku. Biegniemy na Przełęcz Kotarz, następnie skręcamy w lewo na szlak zielony i lecimy na szczyt Muńcoła. Nowy przebieg trasy znajdziecie TUTAJ.

Harmonogram edycji 2023

Piątkowe (11 sierpnia) biuro zawodów dla Chudego Wawrzyńca, Małej Rycerzowej, inov-8 Muńcuł Vertical i Chudego Hulajnika będzie działać w Amfiteatrze w Rajczy (ul. Parkowa 2A: https://goo.gl/maps/Q1PTBZdeoU1BEQETA) od godz. 14:00 do 22:00. Od soboty (12 sierpnia) biuro zawodów przenosi się do Ujsoł (Amfiteatr w Ujsołach, Plac Targowy: https://goo.gl/maps/Qk3HQKazcWZy6jiV6) – szczegóły dotyczące funkcjonowania biura znajdziecie w poniższym harmonogramie.

Piątek (11.08.2023)

14:00 – 22:00 – Praca Biura Zawodów w Rajczy (Amfiteatr, ul. Parkowa 2A: https://goo.gl/maps/Q1PTBZdeoU1BEQETA)
od godz. 14:00 – Możliwość kwaterowania w hali sportowej w Rajczy: https://goo.gl/maps/uirKpeisSD2BBqY66 (po wcześniejszym odbiorze pakietu startowego)
18:00 – Prezentacja Elity Mistrzostw Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie – Amfiteatr w Rajczy, ul. Parkowa 2A

Sobota (12.08.2023)

03:00 / 03:20 / 03:40 – Odjazdy autobusów z Ujsoł do Rajczy na start Chudego Wawrzyńca (przystanek przy kościele)
03:15 – 03:45 – Odbiór pakietów startowych Chudego Wawrzyńca (Rajcza, skraj Parku – ul. Do Soły: https://goo.gl/maps/s873JPezgsGhyo1U7) – WYŁĄCZNIE DLA OSÓB, KTÓRE WCZEŚNIEJ ZAMÓWIŁY DOSTARCZENIE PAKIETU NA START
03:50 – Powitanie zawodników na starcie
04:00 – Start biegu Chudy Wawrzyniec 50/80 km (Rajcza, skraj Parku – ul. Do Soły: https://goo.gl/maps/s873JPezgsGhyo1U7)
06:30 – Odjazd autobusu z Ujsoł do Rajczy na start Parszywej Bendoszki (przystanek przy kościele)
07:00 – Start Parszywej Bendoszki (Rajcza, skraj Parku – ul. Do Soły: https://goo.gl/maps/s873JPezgsGhyo1U7)
08:30 – 09:00 – Przewidywana godzina dotarcia do mety zwycięzcy Chudego Wawrzyńca 50 km
10:00 – Początek eko-warsztatów Czyste Beskidy i Fundacji Górom (okolice Amfiteatru w Ujsołach, Plac Targowy: https://goo.gl/maps/Qk3HQKazcWZy6jiV6)
11:30 – 12:15 – Przewidywana godzina dotarcia do mety zwycięzcy Mistrzostw Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie (trasa 80+ km)
12:00 – 19:00 – Praca Biura Zawodów w Ujsołach (Amfiteatr w Ujsołach, Plac Targowy: https://goo.gl/maps/Qk3HQKazcWZy6jiV6) dla zawodników startujących w Małej Rycerzowej, inov-8 Muńcuł Vertical oraz Chudym Hulajniku
13:00 – Dekoracja zwycięzców Chudego Wawrzyńca 50 km (Amfiteatr w Ujsołach, Plac Targowy, https://goo.gl/maps/Qk3HQKazcWZy6jiV6)
13:15-13:45 – Przewidywana godzina dotarcia do mety zwycięzcy Parszywej Bendoszki
17:00 – Dekoracja zwycięzców Mistrzostw Polski w Biegu Górskim na Ultra Dystansie oraz Chudego Wawrzyńca 80 km i Parszywej Bendoszki (Amfiteatr w Ujsołach: https://goo.gl/maps/Qk3HQKazcWZy6jiV6)
20:00 – Zamknięcie mety dla Chudego Wawrzyńca

Niedziela (13.08.2023)

08:00 – 09:00 – Praca Biura Zawodów w Ujsołach (Amfiteatr w Ujsołach, Plac Targowy: https://goo.gl/maps/Qk3HQKazcWZy6jiV6) dla zawodników startujących w Małej Rycerzowej
08:00 – 09:45 – Praca Biura Zawodów w Ujsołach (Amfiteatr w Ujsołach, Plac Targowy: https://goo.gl/maps/Qk3HQKazcWZy6jiV6) dla zawodników startujących w inov-8 Muńcuł Vertical oraz Chudym Hulajniku
09:00 / 09:20 /9:40 – Odjazdy autobusów z Ujsoł do Rajczy na start Małej Rycerzowej (przystanek przy kościele)
10:00 – Start biegu Mała Rycerzowa (Rajcza, skraj Parku – ul. Do Soły: https://goo.gl/maps/s873JPezgsGhyo1U7)
10:15 – Odjazd autobusu z Ujsoł do Doliny Danielki na start inov-8 Muńcuł Vertical (przystanek przy kościele)
10:15 – Zbiórka organizacyjna Chudego Hulajnika – kat. D0 i D1 (okolice mostku przy Amfiteatrze w Ujsołach, Plac Targowy: https://goo.gl/maps/Qk3HQKazcWZy6jiV6)
10:40 – Zbiórka organizacyjna/start Chudego Hulajnika – kat. D2 (okolice mostku przy Amfiteatrze w Ujsołach, Plac Targowy: https://goo.gl/maps/Qk3HQKazcWZy6jiV6)
10:55 – Zbiórka organizacyjna/start Chudego Hulajnika – kat. D3, D4, D5 (okolice mostku przy Amfiteatrze w Ujsołach, Plac Targowy: https://goo.gl/maps/Qk3HQKazcWZy6jiV6)
11:00 – Start biegu inov-8 Muńcuł Vertical (Dolina Danielki)
11:00 – Początek eko-warsztatów Czyste Beskidy i Fundacji Górom (okolice Amfiteatru w Ujsołach, Plac Targowy: https://goo.gl/maps/Qk3HQKazcWZy6jiV6)
11:30 – 11:50 – Przewidywana godzina dotarcia do mety zwycięzcy Małej Rycerzowej
12:15 – Zamknięcie mety dla inov-8 Muńcuł Vertical
13:30 – Dekoracja Małej Rycerzowej, inov-8 Muńcuł Vertical oraz Chudego Hulajnika
15:00 – Zamknięcie mety dla Małej Rycerzowej

Poniedziałek (14.08.2023)

do godz. 10:00 – Opuszczenie hali sportowej, gdzie zlokalizowane będą noclegi

Odbiór pakietu w czyimś imieniu

Będzie możliwość odbioru pakietu w czyimś imieniu, ale wyłącznie z zamieszczonym poniżej upoważnieniem. Przygotowaliśmy dwie wersje upoważnienia – pełen pakiet dla osób, które startują, ale nie dotrą do biura na czas (UPOWAŻNIENIE) oraz pakiet bez numeru startowego i chipa do pomiaru czasu – dla osób, które nie wystartują, ale chcą odebrać gadżety (UPOWAŻNIENIE BEZ NUMERU I CHIPA).

UPOWAŻNIENIE (pobierz)
UPOWAŻNIENIE BEZ NUMERU I CHIPA (pobierz)

Dodatkowe zapisy

W biurze zawodów będzie możliwość zapisania się na każdy z dystansów. Opłaty startowe to 269,99 zł w przypadku Chudego Wawrzyńca 50/80 km oraz Parszywej Bendoszki, 159,99 zł w przypadku Małej Rycerzowej oraz 94,99 zł w przypadku inov-8 Muńcuł Vertical.

Oczywiście możliwa będzie także rejestracja do Chudego Hulajnika (biegi dla dzieci i młodzieży). Opłata to 24,90 zł – z wyjątkiem dzieciaków z Gmin Rajcza, Ujsoły i Jeleśnia które startują bezpłatnie.

Noclegi i prysznice w Hali sportowej pod Complem

Możliwość zakwaterowania (dla osób, które podczas elektronicznych zapisów wybrały opcje noclegu w hali) będzie od godz. 14:00 w piątek, a halę trzeba opuścić najpóźniej do godz. 10:00 w poniedziałek. Informacje dotyczące noclegu będą przekazane podczas odbioru pakietu w biurze zawodów.

Osoby nocujące w hali będzie obowiązywał Regulamin. Hala sportowa pod Complem znajduje się przy ulicy Górskiej w Rajczy (dokładna lokalizacja). Nie zapewniamy materaców, ani śpiworów/pościeli. W hali są dostępne prysznice, będą też czajniki (tylko dla osób nocujących w hali). Wejście do hali będzie możliwe tylko na podstawie specjalnych opasek, które osoby nocujące w hali otrzymają w biurze zawodów. Każdy z Was będzie miał możliwość skorzystania z prysznica – wejście do budynku będzie możliwe na podstawie numeru startowego.

Autobusy Rajcza-Ujsoły / Ujsoły-Rajcza

W sobotę i niedzielę wspólnie z Gminą Rajcza zaplanowaliśmy dla Was oraz Waszych kibiców bezpłatną komunikację autobusową (nie ma zapisów). Harmonogram kursowania oraz miejsca odjazdów autobusu znajdziecie TUTAJ.

Depozyty

Będzie możliwość zostawienia swoich rzeczy na starcie biegu – przewieziemy je do depozytu znajdującego się na mecie w Ujsołach (Depozyt-Meta).

Toalety 

To jest ważna informacja. Ze względów logistycznych toalety będą jedynie na mecie w Ujsołach. Na starcie musicie poradzić sobie bez zorganizowanego wc. Pewnie nie pierwszy raz w życiu.

Znakowanie trasy

Trasa prowadzi non stop pod górę, z Doliny Danielki na szczyt Muńcoła. Będzie oznaczona czerwoną taśmą Fundacji Krok do Natury. Mogą pojawić się dodatkowe strzałki kierunkowe. Track znajdziecie w zakładce TRASA.

Powrót na metę w Ujsołach

Po starcie zalecamy powrót (biegiem lub marszem) trasą Małej Rycerzowej na główną metę imprezy zlokalizowaną w Ujsołach. Będzie to oznaczony, nieco ponad 5-kilometrowy odcinek (zbieg).

Numery startowe

Przypominamy, że numery startowe (z zamocowanymi w nich chipami do pomiaru czasu) należy umieścić z przodu w sposób widoczny, tak by sędziowie na punktach kontroli ręcznej byli w stanie odczytać numer startowy. Osoby z zasłoniętymi numerami mogą być zatrzymywane przez sędziów do momentu, gdy numer zostanie umieszczony na wierzchu.

Telefony alarmowe

Na numerach startowych znajdziecie namiar do osób odpowiedzialnych za zabezpieczenie medyczne – mamy nadzieję, że nie będziecie musieli z nich korzystać, ale w razie potrzeby pamiętajcie, że ten numer macie cały czas przy sobie. Dodatkowo na numerze startowym będzie również miejsce na podanie kontaktu ICE – pamiętajcie, by go wpisać.

Numery alarmowe, warto też zawczasu wpisać do swojej komórki.

+48 730 977 999  – pomoc medyczna

+48 784 483 813 – Piotr Książkiewicz (Szmajchel) – dyrektor zawodów

W przypadku rezygnacji i zejścia z trasy prosimy o informację na jeden z powyższych numerów (sms z numerem startowym lub telefon).

Warto wklepać do komórki także numery ratunkowe w górach: 601 100 300 (GOPR), a także ściągnąć aplikację RATUNEK (ANDROID / iPhone).

Wyposażenie obowiązkowe

Jesteście zobowiązani do posiadania w trakcie biegu jedynie numeru startowego z zamocowanym w nim chipem do pomiaru czasu (z pakietu startowego) zamieszczonego w widocznym miejscu, z wpisanym numerem ICE na odwrocie.

Jedzenie na mecie

Trasa inov-8 Muńcul Vertical liczy niespełna 3 km, więc nie planujemy punktu odżywczego na trasie. Na szczycie Muńcoła będziemy mieć dla Was wodę, natomiast w bufecie przy mecie głównej (w Ujsołach) będziecie mogli zjeść coś konkretnego. Do wyboru będzie:

– zupa przygotowana przez Gościniec Rajec: wersja mięsna, czyli harira – tradycyjna marokańska zupa z kurczakiem, marchewką, pietruszką, selerem, zieloną soczewicą, ciecierzycą oraz kaszą kukurydzianą lub harira w wersji wegan;

– żytnie lub pszenne gofry od Kubakacaffe w wersji wytrawnej (z kurczakiem lub pomidorami i mozzarellą) lub na słodko (z prażonymi jabłkami, bitą śmietaną, cynamonem i kruszonką z migdałami lub z owocami).

Posiłek będzie wydawany w godz. 11:00-15:00 na podstawie bonu, który dostaniecie w pakiecie, więc pamiętajcie, by zabrać go ze sobą.

Na mecie będzie także bufet z wodą, izotonikiem oraz owocami i drożdżówkami.

Na punktach odżywczych (a także na mecie) NIE będzie plastikowych kubków, co oznacza, że musicie mieć swoje pojemniki na wodę/izotonik/colę. Posiłki serwujemy w ekologicznych opakowaniach, będziecie też jeść ekosztućcami.

Sortujemy śmieci!

To, że nie śmiecimy na szlakach i zabieramy do plecaka/kieszeni wszystkie opakowania po żelach, batonach itd. jest jasne, jak słońce. Ale to nie wszystko. Przygotujemy oddzielne pojemniki na różne rodzaje śmieci, więc mamy prośbę o uwagę podczas wrzucania śmieci do kosza (w poszerzeniu wiedzy ekologicznej pomogą twórcy akcji Czyste Beskidy oraz Żywiec-Zdrój podczas warsztatów). Sortowanie śmieci na co dzień jest dla nas czymś oczywistym, dla wielu z Was pewnie też, więc mamy nadzieję, że i na Chudym pójdzie nam gładko.

Góralska muzyka na żywo

Na trasie będą Wam towarzyszyć lokalni muzycy. To już tradycja na naszej imprezie!

Dodatkowe info

Zorganizowana pomoc z zewnątrz (support) jest niedozwolona.

Nie ma zakazu używania kijów.

Obsługą fotograficzną na imprezie zajmą się: Karolina KrawczykKatarzyna GoglerPiotr DymusTomasz PawlickiPaweł ZającPaweł StańcoMichał LoskaMichał Buczyński. Film z Chudego przygotuje ekipa filmowa Sklepu Biegacza.

fot. Katarzyna Gogler