Jakie buty na nasze zawody? Przegląd modeli Inov-8


Ha! Mamy dla Was prawdziwe sprzętowe „mięso”. Zestawienie butów marki Inov-8 przygotowane specjalnie na nasze trasy, z uwzględnieniem możliwych warunków pogodowych. Korzystajcie śmiało!

Ten, kto doświadczył choć raz kontaktu z bieganiem w górach i wie jak zróżnicowana może być trasa oraz jaki wpływ na bieg mogą mieć warunki pogodowe, zdaje sobie sprawę, że jednym z „kluczy do sukcesu” będzie odpowiedni wybór sprzętu na zawody. Na stronie organizatora znajdziecie komplet informacji o wyposażeniu obowiązkowym na bieg (punkt XIII regulaminu), a my jako Partner Generalny – Inov-8, postaramy się Wam pomóc w wyborze odpowiedniego obuwia na te zawody.

Zacznijmy od tego, że mamy ofertą dla wszystkich. Niezależnie od poziomu sportowego, indywidualnych preferencji, czy też różnych kryteriów typu rodzaj podłoża, poziom przyczepności, różnych dropów, szerokości stopy, poziomu amortyzacji, dynamiki buta czy też ochrony, którą chcemy mieć podczas biegu. Najprościej wyboru będzie dokonać na podstawie tabeli poniżej. Jest prosta i czytelna.

Chudy Wawrzyniec 80/50km i Parszywa Bendoszka 60 km

Bieg jest długi i wymagający. Jeśli będzie mokro i błotniście czyli miękko warto postawić na modele na teren miękki czyli pierwsza kategoria od góry. Nie uprzykrzą Wam wtedy biegu uślizgi, wywrotki czy brak przyczepności. Dobry but z głębokim bieżnikiem i długimi kołkami zapewni Wam nie tylko max. bezpieczeństwo ale także lepszy performance, ot będziecie bardziej efektywni w biegu. Dla lubiących więcej amortyzacji polecamy w szczególności X-talon Ultra 260 Męskie i Damskie  Dla harpaganów i demonów walki z czasem odpowiednie będą Mudclaw 300 Męskie i Damskie  i X-talon 212 Męskie i Damskie Ten drugi węższy, bardziej wycieniowany, elastyczniejszy i szybszy. Wszystkie mają ultra odporną cholewkę z nylonu więc błoto, korzenie, woda, wertepy są im niestraszne.

Jeśli będzie sucho warto rozważyć modele z kategorii ścieżki i szlaki. Bieżnika mniej bo kołki 4mm zamiast 8mm na tereny mokre. Dużo więcej amortyzacji i więcej miejsca na palce z przodu. Tutaj szczególnie polecamy 3 muszkieterów TrailFly. Ich graficzna charakterystyka poniżej. Zależy Ci na maksymalnym komforcie i ochronie, wybierz TrailFly Ultra G300 MAX Męskie i Damskie, wolisz buta z dużą ochroną ale bardziej dynamicznego, sięgnij po TrailFly Ultra G280 Męskie i Damskie z nowatorską technologią podeszwy z azotem. A może wolisz być bliżej podłoża i pobiec nieco szybciej? Kieruj się wtedy na TrailFly G270 z zerowym dropem Męskie i Damskie Wszystkie one są dopakowane grafenem w podeszwie zewnętrznej więc oprócz już legendarnej przyczepności macie gwarancję długiego żywota bieżnika.

A co jeśli będzie i trochę mokro, i trochę sucho, jak to bardzo często bywa na szlakach? Wtedy warto wybrać złoty środek czyli coś z linii Roclite! To buty na multi teren więc „ogarną” i twardy szlak i kamienie i bardziej miękkie podłoże. Dla lubiących amortyzację, bezpieczeństwo, dobrą izolację od podłoża proponujemy Roclite Ultra G320 Męskie i Damskie Grafen w podeszwie środkowej G-FLY i zewnętrznej G-GRIP w połączeniu z dużą ochroną dadzą pewność i komfort.

Mała Rycerzowa – 20km

Bieg kategorii łatwiejszych sprawiających dużo radości a mało cierpienia 😉 Wybór butów jest dość łatwy. Jeśli będzie mokro celuj w X-talona 212 Męskie i Damskie lub jeśli masz szerszą stopę w X-talona 255 Męskie i Damskie Mudclaw 300 Męskie i Damskie poradzi sobie z największym błotem. A jeśli potrzebujesz buta szerokiego i bardziej amortyzowanego bierz X-talona Ultra 260 Męskie i Damskie

Jeśli będzie sucho, a będziesz się ścigać to polecamy Trailtalona 235 Męskie to lekki, wycieniowany, niski w profilu ścigacz. Lub TrailFly G270 Męskie i Damskie będzie miał więcej dynamiki i amortyzacji. Dla entuzjastów miękkiej jazdy i nieco wolniejszych biegaczy chcących podziwiać widoki mamy Parkclaw G280 Męskie i Damskie Rasowa trailówa, mająca wszystko! Grafen w podeszwie środkowej i zewnętrznej, bezpieczny 8mm drop i 98 kołków w każdym bucie. Do tego ultra wentylowana, miękka i elastyczna cholewka.

Inov-8 Muńcuł Vertical 1 km

Szybka, ostra i wściekła jazda bez kompromisów. Rekomendujemy buty lekkie, elastyczne i bardzo przyczepne wgryzające się w podłoże jak pazury. X-talon G210 Męskie i Damskie będzie prawdziwym gigantem. Lekki jak piórko i elastyczny jak naleśnik. Do tego niski profil, grafen w podeszwie zewnętrznej i przewiewna lecz wytrzymała cholewka z cordury. X-talon 212 Męskie i Damskie także będzie odpowiednim wyborem, lekki, elastyczny, bardzo przyczepny. Jego szeroki odpowiednik to X-talon 255 Męskie i Damskie. 

fot. Katarzyna Gogler