Chudy w wersji zimowej


6 lutego 2021 Chudy zaprasza na nieco ponad 19 sytych kilometrów w Dolinie Sopotnia. Krótko? Jeśli aura będzie iście zimowa, podziękujecie nam za to, że nie ma więcej. A w razie naprawdę trudnych warunków, trasa będzie skrócona do 17,5 km.  

Wersja optymistyczna zakłada wbieg na polski szczyt Pilska (1534 m), co oznacza, że do pokonania będzie 1200m up. km (+1200m). Jeśli będziemy musieli pobiec wariantem krótszym, na 17,5 km będzie +1000m.

Start zaplanowaliśmy na godz. 10:00 w okolicy ośrodka „Kordoń” w Sopotni Wielkiej. Tam też będzie zlokalizowana meta. Tym samym zapraszamy Was do doliny, której być może jeszcze nie odwiedziliście. No chyba, że biegliście setkę podczas letniego Chudego, bo zimowa trasa częściowo pokrywa się z najdłuższym dystansem naszej imprezy.

Co o trasie? Pierwsze kilometry prowadzą na Rysiankę (pierwszy punkt odżywczy). Niespodzianką może być dla Was droga, którą tam dotrzecie – trasa w większości prowadzi poza szlakiem znanym z letnich wędrówek, czy treningów. Z Rysianki polecicie na Trzy Kopce, Palenicę, Munczolik. Kolejny fragment to ten, który jest niewiadomą – albo wbieg na Pilsko, albo bieg prosto do schroniska na Hali Miziowej, gdzie zlokalizowany będzie drugi punkt odżywczy.

Z Hali Miziowej pobiegniecie na Halę Jodłowcową, z której podejdziecie na Buczynkę, a dalej będzie już tylko długi, dość stromy zbieg do mety.

Pracujemy nad szczegółami Zimowego Chudego Wawrzyńca i nad zapisami. Rejestracja nie ruszy jednak wcześniej niż pod koniec grudnia. Do tego czasu zamieścimy regulamin, a tymczasem zerknijcie na mapę TRASY.