Witaminy i minerały Solgar na Chudym Wawrzyńcu


Miło nam poinformować, że po raz kolejny będzie z nami na Chudym Wawrzyńcu producent witamin, minerałów i ziół – Solgar. Preparaty wieloskładnikowe Earth Source będzie można zdobyć wieczorem w sobotę podczas zakończenia imprezy. Żelazo, spirulinę i Earth Source będzie można wygrać zajmując miejsce 4., 5. lub 6. wśród kobiet i mężczyzn na obu długich trasach.

Solgar na Chudym 2016

 

solgar-earth-source-multi-składnikowy-60-tabl

Earth Source, który trafi w ręce medalistów (czyli uczestników z miejsc 1-3) oraz, który będzie można wygrać podczas konkursu na zakończeniu biegu to preparat wieloskładnikowy. Zawiera między innymi wapń, spirulinę, magnez, cynk i żelazo, mangan, miedź i kwas foliowy i jod. Oprócz pełnego składu witamin i minerałów znajdziemy w nim: bioflawonoidy cytrusowe, pędy jęczmienia i pszenicy, chlorellę, błonnik, bromelainę, enzymy trawienne, zioła w tym żeń-szeń, imbir, oleje z ogórecznika i lnu. Nie zawiera drożdży, produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwują¬cych i zapachowych.

Więcej o Earth Source znajdziesz na stronie Solgar.

Produkty firmy Solgar są przygotowywane ze szczegółną dbałością o potrzeby wegetarian i wegan. Do ich produkcji wykorzystujemy droższe i trudniej dostępne składniki. Witaminy, minerały i zioła odpowiednie dla wegetarian i wegan posiadają wyraźną informację na opakowaniu. Możesz być pewien, że nie zawierają one składników pochodzenia zwierzęcego.

Po co to całe zamieszanie z witaminami? Poecamy ciekawy artykuł „Biegiem po witaminy” autorstwa biegacza – Oskara Berezowskiego. Poniżej znajdziecie jego fragment:

„Eksperymenty na szczurach wykazały, że witamina C ma istotny stymulujący wpływ na ścięgno Achillesa, zmniejszając poziom mikrouszkodzeń. Według Sports Injury Clinic około 11 procent wszystkich urazów to te związane z Achillesem.
Weźmy pod lupę na przykład mikrourazy podczas miarowego uderzania stopą o ziemię w trakcie biegu. Mogą zakończyć się osłabieniem kośćca a w efekcie złamaniem  kości śródstopia. Tymczasem leczenie złamań spowalnia niewłaściwy poziom witaminy A. Ma ona także kluczowe znaczenie dla rozwoju i utrzymania zdrowych kości. Podczas biegu jesteśmy narażeni na zanieczyszczenia powietrza. Według badań witamina E jest potrzebna twoim płucom, by efektywnie pozbywać się z organizmu trujących substancji. Jest również skutecznie wykorzystywane w leczeniu zespołu niespokojnych nóg. Badania przeprowadzone przez American College of Rheumatology sugerują z kolei, że witamina K może to pozytywnie wpłynąć na leczenie uszkodzonej podczas ciężkiego treningu chrząstki. Wzmacnia ona także kości.”

Solgar o sobie:

Zrywamy żurawinę w Kanadzie, czosnek w Indiach, korę sosnową we Francji, a nasiona winogron we Włoszech, ponieważ tam właśnie gleba i klimat wydają najdoskonalsze plony. Chcemy, aby nasze produkty były świeże, więc do naszej fabryki dostarczamy tylko niewielkie ilości każdego składnika. Dokładnie tyle, ile potrzeba do wytworzenia jednej partii doskonałego preparatu.

Wszystkie produkty Solgar powstają w oparciu o najnowocześniejsze badania naukowe, drobiazgową kontrolę jakości i troskliwą obsługę pacjenta. Dzięki temu przez pięć dekad Solgar wprowadził na rynek ponad 400 wyjątkowych produktów finansując badania zależności między odżywianiem a chorobą, by tworzyć skuteczne receptury. Przez kilkadziesiąt ostatnich lat w laboratoriach badawczych Solgar poddawany jest analizowaliśmy wpływ tych samych ziół, witamin, minerałów na organizm człowieka. W placówce badawczej Solgar powstała przełomowa technologia pozwalającą powlekać tabletki naturalnym składnikiem opartym na wodzie, a nie tanim szelakiem z owadów. Firma stworzyła także kapsułki z najczystszych surowców roślinnych (Vegicaps) a nie półproduktów zwierzęcych. Aby stworzyć dobrze przyswajalny, efektywny i naturalny produkt żurawina dostarczana jest z Kanady, czosnek z Indii, kora sosnowa z Francji, a nasiona winogron z Włoch, zbierany o odpowiedniej porze roku, a nawet dnia, miłorząb dociera do fabryki z najczystszych rejonów Chin ponieważ tam właśnie gleba i klimat wydają najdoskonalsze plony. Aby produkty były świeże do fabryki dostarczane są tylko niewielkie ilości każdego składnika. Dokładnie tyle, ile potrzeba do wytworzenia jednej partii preparatu.

Więcej o firmie Solgar i ich podejściu do produkcji preparatów znajdziesz na ich stronie.