Mała Rycerzowa – trasa


W górach można się zmęczyć na sto różnych sposobów. Mała Rycerzowa to figlarna towarzyszka Chudego Wawrzyńca. 20,5 km i 930 metrów podbiegu wystarczy żeby poczuć wiatr we włosach, sól w ustach i mocne bicie serca.

Uczestnicy wystartują z Rajczy w parę godzin po „chuderlakach”, dokładnie o 10:30. Po krótkim odcinku szosowym wbiegają na bardzo malowniczy, czerwony szlak przez Chutyrów i Urówkę, stokiem Mładej Hory i Jaworzynki na Małą Rycerzową. Tu, na rozejściu czerwonego i zielonego szlaku znajduje się najdalej wysunięty punkt trasy. Trasa prowadzi dalej zielonym szlakiem i chwilę później spotyka się z „końcówką” Chudego Wawrzyńca na dystansie 50+ km. Dalej uczestnicy obu dystansów biegną razem i mogą wspierać się dobrym słowem, miłym towarzystwem, kanapkami i czym im jeszcze przyjdzie do głowy. Przez Wiertalówkę, Kotarz i Muńcuł pobiegną razem do Ujsół, gdzie będzie czekał mostek, meta, drożdżówki, owoce i strumień.

Na trasie Małej Rycerzowej będzie jeden punkt z wodą, przy schronisku Chyz u Bacy. Reszta smakołyków będzie czekała na mecie. Każdy uczestnik Małej Rycerzowej dostanie tak samo bogaty pakiet startowy jak uczestnicy Chudego Wawrzyńca (choć o pysznościach z puntu żywieniowego na Przegibku biegacze z Małej Rycerzowej będą mogli jedynie posłuchać, albo biegnąc końcówkę z uczestnikami pięćdziesiątki plus, albo już mocząc stopy w strumieniu na mecie).

Oto przebieg trasy:

mala rycerzowa 2016

Mała Rycerzowa – trasa. Mapa przygotowana przez wydawnictwo Compass.

profil rozszerzony MR

 

Jeśli chcesz pobrać track GPS – kliknij „Pobieranie” poniżej wykresu.

Całkowity dystans: 20749 m
Najwyższy punkt: 1197 m
Wyskokość podjazdów: 1111 m
Wysokość zjazdów: -1055 m
Pobieranie

 

Ewentualne, kosmetyczne zmiany zostaną przedstawione w komunikacie technicznym i na naszym profilu na Facebooku.