Kontynuacja współpracy z Fundacją Braci Golec


W poprzednich edycjach zrobiliście coś ważnego! Dzięki Wam Fundacja Braci Golec mogła wspierać dzieciaki z Żywiecczyzny w rozwoju ich talentu muzycznego. Ponadto podopieczni Fundacji mogli poznać bogactwo krajobrazu Beskidu Żywieckiego i przeżyć niezapomnianą przygodę podczas obozu górskiego! W edycji 2019 nadal będziecie mogli pomóc dzieciakom!

Każdy z Was zapisując się do udziału w Chudym Wawrzyńcu będzie miał do wyboru opcję pakietu podstawowego lub charytatywnego. Ten drugi będzie Waszą cegiełką w rozwój utalentowanych dzieciaków i młodzieży z Żywiecczyzny! 30 zł – to różnica między ceną klasycznego pakietu i pakietu charytatywnego – bez względu na dystans, na którym startujecie. Dzieciaki z Fundacji odwdzięczą Wam się podczas zawodów! Będą z nami podczas imprezy, żeby dodawać Wam otuchy swoją muzyką. Pracujemy jeszcze nad szczegółami, ale jedno jest pewne – dzięki Fundacji Chudy Wawrzyniec będzie wyjątkowy!

Zanim podejmiecie decyzję o wsparciu Fundacji, kilka słów o jej działaniach. Fundacja Braci Golec roku pomaga rozwijać muzyczne talenty, ucząc swoich podopiecznych gry na instrumentach i śpiewu góralskiego. W 10 placówkach na całej Żywiecczyźnie w Fundacji ponad 300 młodych muzykantów regularnie uczy śpiewu góralskiego i gry na instrumentach ludowych charakterystycznych dla regionu karpackiego, takich jak skrzypce, basy, heligonki czy dudy żywieckie. Rozwijają młode talenty poprzez naukę konkretnych umiejętności, a jednocześnie poznawanie rodzimej kultury regionalnej oraz uwrażliwianie na jej piękno i wartości.

Priorytetem Fundacji Braci Golec jest poszerzanie oferty zajęć artystycznych dla mieszkańców Żywiecczyzny, tak by każde dziecko mogło mieć równe szanse dostępu do edukacji i żeby nie czuło się dyskryminowane i wykluczone, dlatego, że pochodzi z małej miejscowości. Fundacja organizuje także wydarzenia integrujące wszystkich podopiecznych, a poprzez organizowanie koncertów i warsztatów ukazują kulturę ludową jako coś, co łączy wszystkich mieszkańców regionu, wzmacnia ich tożsamość i stanowi wspólne dziedzictwo.

Efekty? Sami zobaczcie: