Komunikat techniczny 2015 – przeczytaj żeby wiedzieć więcej!


Odprawa techniczna Chudy Wawrzyniec Ujsoły Fot Piotr Dymus

Komunikat techniczny Ultramaratonu Chudy Wawrzyniec 2015 – znajdziesz w nim więcej informacji o dojeździe na start z bazy w Ujsołach, o toaletach na starcie, o tym co zrobić z ciuchami, które chcecie oddać na starcie i zabrać na mecie, o znakowaniu trasy, numerach startowych i jedzeniu na punktach żywieniowych i na mecie. 

Uwaga Pociąg !

Ok. godziny 4:02 przez tory przecinające trasę biegu na ok. 1,8 km będzie przejeżdżał pociąg. Na wszelki wypadek start biegu zostanie opóźniony o kilka minut, tak żeby mieć pewność że pociąg już minie to miejsce. Opóźnienie startu nie wpływa na limity na trasie.
Zalecamy pierwsze 4 km pokonać przed 4:35, w przeciwnym wypadku można zostać zatrzymanym przez kolejny pociąg.
Przypominamy, że prócz pociągów wg rozkładu zawsze może pojawić się na torach coś dodatkowego. Pamiętajcie pociąg ma zawsze pierwszeństwo i potrafi je sobie wywalczyć. Uwierzcie nam, nie sprawdzajcie. :-)

Depozyty

Osoby chcące zostawić depozyty (np. kluczyki do samochodów, portfele) mogą złożyć je w biurze zawodów w szkole, w której śpią. Depozyty będą umieszczane w torebkach z naniesionym numerem. Odbiór na podstawie numeru startowego. Organizatorzy dołożą wszelkich starań by depozyty były bezpieczne, jednak nie biorą za nie odpowiedzialności prawnej. Duże przedmioty (np. laptopy) nie będą przyjmowane.

Autobusowy dojazd na start z bazy w Ujsołach

Prosimy o stawienie się ok. 5 minut przed odjazdem autobusu wraz z biletem na daną godzinę. Osoby bez biletu lub z biletem na inną godzinę będą wpuszczane na końcu i mogą nie zostać wpuszczone do autobusu w przypadku braku miejsc.

Toalety na starcie

Na starcie będzie ograniczona liczba toalet (2 lub 3 oczka w Domu Kultury + 4 toalety przenośne, ustawione na parkingu przy rzece obok boiska). Prosimy o uwzględnienie tego w swoich planach i skorzystanie z toalety w bazie lub miejscu noclegu.

Ubrania przedstartowe odbiór w bazach – czyli akcja „Ciuch do wora”

Na starcie będą znajdowały się worki, do których będzie można wrzucić cieplejsze ubrania założone by nie zmarznąć w drodze na start. Ubrania te będą dostarczone na metę, a po zakończeniu zawodów przewiezione do bazy w Rajczy. Ubrania nie będą w żaden sposób znakowane ani kontrolowane przy odbiorze. Prosimy nie wkładać drogich lub sentymentalnych ciuchów. Ubrania nieodebrane do godziny 12:00 w niedzielę mogą ulec kasacji.

Start

Znakowanie trasy

Początkowy, asfaltowy odcinek trasy będzie oznakowany w niewielkim stopniu. Na początku i na końcu kolumny biegaczy będzie poruszał się oznaczony samochód. W terenie trasa będzie wyznaczona szlakami turystycznymi zgodnie z dostarczoną mapą oraz doznakowana taśmą inov-8.  Na odcinku trasy 80+ biegnącym ściśle granicą państwa od Rycerzowej do Trzech Kopców nie będzie dodatkowych oznaczeń taśmą (w 2-3 wrażliwych miejscach mogą pojawić się dodatkowe banery kierunkowe ).  Rekomendujemy zabranie na trasę mapy dostarczonej w pakiecie startowym.

Taśma do znakowania inov-8

Numery startowe

Na trasie kontrola zawodników (w zależności od miejsca) będzie prowadzona na 2 sposoby: elektronicznie (chipy podpięte do numerów) lub ręcznie (spisywanie numerów przez sędziów). Przypominamy, że numery startowe należy umieścić z przodu w sposób widoczny, tak by sędziowie na punktach kontroli ręcznej  byli w stanie odczytać i zapisać numer zawodnika. Osoby z zasłoniętymi numerami będą zatrzymywane przez sędziów do momentu gdy numer zostanie na stałe umieszczony na wierzchu. Niezapisanie przez sędziego oznacza nieobecność na punkcie, czyli dyskwalifikację. Numer opłaca się mieć na wierzchu również z innego względu – pomoże Wam odnaleźć się na zdjęciach Fotomaraton.pl.

Telefony alarmowe
Numery alarmowe, warto zawczasu wpisać do swojej komórki.

+48 604 506 442  – Magda – telefon podstawowy

+48 668 463 933– Krzysiek – telefon alternatywny

Proszę się kontaktować w razie wypadku lub kontuzji, oraz w przypadku rezygnacji i zejścia z trasy z powodów niewymagających ratowania i innych problemów.

Pomoc medyczna

Pomoc medyczną stanowi zespół ratowników z karetką i quadem.  Kontakt przez wyżej wymienione numery alarmowe.

Punkty żywieniowe

Na pierwszym punkcie żywieniowym w schronisku na Przegibku (obie trasy) do dostania będą: bułeczki drożdżowe (1/osobę), ciastka, pomarańcze, banany, arbuzy, jabłka, śliwki i winogrona, suszone owoce różnego typu i pestki słonecznika i dyni, orzechy. Dodatkowo będzie można skosztować jagód ze śmietaną i cukrem.  Do picia woda i izotonik, jeśli będzie zimno – herbata.

Na drugim punkcie żywieniowym (tylko długa trasa) do dostania będą: drożdżówki (1/osobę), kanapki (1/osobę), owoce – pomarańcze, arbuzy i banany, ciastka, rodzynki i orzeszki; do picia woda i izotonik i piwo bezalkoholowe Lech Free.

Na mecie uczestnicy dostaną posiłek regeneracyjny – kaszę jęczmienną z gulaszem i surówką szwedzką, oraz w wersji wegetariańskiej (wegańskiej) – kaszę jęczmienną z warzywami smażonymi na oleju oraz surówka szwedzka, oraz drożdżówki i owoce – pomarańcze i arbuzy. Będzie również piwo.

W podanym menu mogą ze względów technicznych zajść drobne zmiany.

Punkt żywieniowy Przegibek

Znaczniki pokonanej trasy

W trakcie biegu zawodnicy otrzymają silikonowe bransoletki – znaczniki pokonywanej trasy. Trasa 50+ otrzyma swój znacznik na PK 5, trasa 80+ na PK 7. Bransoletkę należy założyć na rękę i okazać sędziemu na mecie.

Posiłek regeneracyjny

Będzie wydawany na mecie w godzinach 10:30 – 20:00 na podstawie kuponu znajdującego się na numerze startowym. Nożyczki do odcięcia kupony znajdują się w miejscu wydawania posiłków. W menu według dzisiejszych informacji przewidziana jest tradycyjnie kasza z gulaszem w wersji wegetariańskiej i mięsnej. Prosimy przed odebraniem posiłku zadeklarować obsłudze cateringu „mięsność” potrawy zgodnie z deklaracjami złożonymi przy rejestracji.

Dodatkowe posiłki w strefie mety

W strefie mety będzie się również znajdował dodatkowy punkt gastronomiczny, w którym będzie można zjeść dodatkowe, odpłatne posiłki. Punkt zostanie otwarty w drugiej części dnia.

Strefa mety

Komunikacja autobusowa między Metą a Bazą w Rajczy

Od godziny 10:00 między metą a bazą w Rajczy będzie cyklicznie kursował bus Chudego. Autobus będzie odjeżdżał co ok. 30 minut lub częściej w przypadku zapełnienia. Przejazd na podstawie numeru startowego. Pierwszeństwo przejazdu mają biegacze, którzy właśnie ukończyli trasę. Dodatkowo ok. godz. 19:30 bus zwiększy częstotliwość kursów by przewieźć wszystkich zainteresowanych z Rajczy na ceremonię zakończenia zawodów w Ujsołach i z powrotem po jej zakończeniu.