Chudy Wawrzyniec w liczbach [Infografika]

Chudy Wawrzyniec od samego początku cieszy się w środowisku biegaczy mianem imprezy kultowej. Co roku chętnych jest więcej niż przewiduje limit, a wielu uczestników powraca na linię startu wiernie, rok do roku. Jest wśród nich jedna z najlepszych polskich biegaczek – Ewa Majer, która nie tylko wygrywa prestiżowe biegi, ale najczęściej wspina się na podium w klasyfikacji generalnej. W 2013 roku imprezę wyróżniono Srebrną Kozicą w plebiscycie Biegigorskie.pl na najlepszą imprezę ultra. W pierwszej edycji, swój ultramaratoński debiut zaliczył na Chudym słynny pies ultramaratończyk – Eto.

Garść liczb z edycji 2015:

• Minimum 1500 osób przewinęło się przez strefę mety.
  • W pierwszej edycji na metę dobiegło 271 osób na obu dystansach, w edycji 2015 aż 735 uczestników ukończyło bieg w limicie czasu, w tym 165 zdecydowało się na walkę z długą trasą ponad 80 km. Mimo okrutnego upału.
  • Pierwsza kobieta, Ewa Majer, stanęła jednocześnie na trzecim stopniu podium w klasyfikacji generalnej, tracąc zaledwie 15 minut do zwycięzcy. Tytuł zwycięzcy z ubiegłego roku obronił Piotr Bętkowski, pokonując 80 km w 8 godzin i 59 minut.
  • Na trasie 50+ zwyciężył Gediminas Grinius, Litwin, który w 2015 roku wygrał prestiżowy wyścig Transgrancanaria (125 km) i Ultra Trail Mount Fuji (ponad 160 km).

W infografice znajdziecie trochę ciekawostek i liczb związanych z imprezą. Do zobaczenia na starcie!