Partnerom dziekujemy

Dziękujemy!

Chudy Wawrzyniec 2016 przechodzi do historii. Podczas jubileuszowej, piątej edycji mieliśmy okazję przypomnieć sobie jak było podczas tej pierwszej. Deszcz, mgła, chłód i błoto, znacznie większe zainteresowanie herbatą niż piwem i drożdżówkami niż owocami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy nie wystraszyli się pogody i tłumnie przybyli do Rajczy na start. Dziękujemy również naszym partnerom, bez których ten bieg nie byłby taki sam…


Chudy Wawrzyniec Profil 80 z informacjami

Nowiutkie profile tras pełne informacji! Plus trasy na GPS

Przedstawiamy świeżutkie profile tras 80+ i 50+, z naniesioną całą masą informacji. Profil to niezwykle użyteczna rzecz pozwalająca kontrolować swoje postępy (nie będą on-line) i przypominająca o tym, gdzie należy się spodziewać trudności albo – punktów żywieniowych.


Pokojowy Patrol

Pokojowy Patrol na Chudym Wawrzyńcu już po raz piąty!

Z radością donosimy, że Pokojowy Patrol znowu będzie z nami w piątej już edycji Chudego Wawrzyńca! To ludzie, których zna chyba każdy, kto pojechał na Przystanek Woodstock, albo wyszedł z domu podczas styczniowego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas biegu będą do Waszej dyspozycji – można zadawać im pytania, prosić o pomoc.


Fotomaraton2

Fotomaraton.pl na Chudym Wawrzyńcu

Pierwszy polski serwis fotograficzny dla biegaczy, Fotomaraton.pl, który znacie z wielkich imprez ulicznych, po raz kolejny będzie oficjalnym serwisem fotograficznym Ultramaratonu „Chudy Wawrzyniec”. A o darmowe zdjęcia zadba dla Was inov-8 – nasz główny sponsor.


Solgar na Chudym 2016

Witaminy i minerały Solgar na Chudym Wawrzyńcu

Miło nam poinformować, że po raz kolejny będzie z nami na Chudym Wawrzyńcu producent witamin, minerałów i ziół – Solgar. Preparaty wieloskładnikowe Earth Source będzie można zdobyć wieczorem w sobotę podczas zakończenia imprezy. Żelazo, spirulinę i Earth Source będzie można wygrać zajmując miejsce 4., 5. lub 6. wśród kobiet i mężczyzn na obu długich trasach.
Solgar na Chudym Wawrzyńcu


BLB (1)

Pomoc zamiast medalu – startując w Chudym wspierasz lokalne dzieciaki!

Zgłosiliśmy się do młodej, działającej lokalnie ekipy z Rajczy i okolic, która może się pochwalić ciekawymi działaniami społecznymi w regionie. Dzięki nim powstała w Rajczy ścianka wspinaczkowa, odnowili wiekowy szałas pasterski na zboczu Suchej Góry, zorganizowali kilka wyjazdów szkoleniowych dla młodych ludzi z okolic. W planach mają między innymi uruchomienie akcji „Czyste Beskidy”, w ramach której będą organizować sprzątanie w górach i edukować mieszkańców i turystów.


Kamil i Benek na trasie

Losowania nie będzie!

Miło nam poinformować, że losowania nie będzie. Limit zapisów został przekroczony, ale na tyle nieznacznie że uda się Was wszystkich ‚upchnąć’ na listy startowe i listy noclegowe. Od dziś można robić wpłaty wpisowego. Zapraszamy i życzymy owocnych treningów bez kontuzji. Informacje zostaną rozesłane także mailem. Osoby, które nie wpłacą wpisowego do 9 marca, zostaną skreślone z […]


Taśma do znakowania inov-8

inov-8 głównym sponsorem Chudego

inov-8 od pierwszej edycji towarzyszy organizacji Chudego. Funduje nagrody, wspiera organizatorów i samego Chudego. Co roku najszybsi biegacze otrzymują bony w sumie na 12 000 zł. Wnikliwy obserwator zauważy, że na tegorocznej grafice jest narysowany (choć z pominięciem logotypu) klasyczny but terenowy angielskiej marki – x-talon 212. Chudy nie jest gadżeciażem i zajeżdża buty aż […]


Ultramaraton Chudy Wawrzyniec

Chudy Wawrzyniec w liczbach [Infografika]

Chudy Wawrzyniec od samego początku zyskał w środowisku biegaczy miano imprezy kultowej. Co roku chętnych jest więcej niż przewiduje limit, a wielu uczestników powraca na linię startu wiernie, rok do roku. Jest wśród nich jedna z najlepszych polskich biegaczek – Ewa Majer, która nie tylko wygrywa prestiżowe biegi, ale najczęściej wspina się na podium w klasyfikacji generalnej. W 2013 roku imprezę wyróżniono Srebrną Kozicą w plebiscycie Biegigorskie.pl na najlepszą imprezę ultra. W pierwszej edycji, swój ultramaratoński debiut zaliczył na Chudym słynny pies ultramaratończyk – Eto. Oto garść ciekawych liczb związanych z imprezą.


Koszulka z Chudego

Będzie więcej koszulek z Chudego 2015!

Koszulki z edycji 2015 Chudego Wawrzyńca cieszyły się dużym wzięciem. Pytaliście o nie na długo po tym jak w kartonie nie został już po nich nawet zapach folii, w którą były zapakowane. Mamy dobre wieści – robimy jeszcze jedną partię! Chętnych zapraszamy do złożenia przedzamówienia w sklep.napieraj.pl. Zrobimy ich dokładnie tyle, ile zamówicie. Zbieramy zamówienia do środy, do godziny 20. Później nie będzie już można zdobyć tegorocznej koszulki.